Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor fogják a lakáshitelek...

Mikor fogják a lakáshitelek elérni a jegybanki alapkamatot? Milyen gyakran növel a bank kamatot?

Figyelt kérdés
A jegybanki alapkamat 11% körül van, de a bankok még mindig 8% kamatot számolnak fel lakáshitel esetében. Hogyhogy ilyen későn reagálnak? Reális lehet, hogy csak ősszel fogják utolérni ezt a 11%-ot? Általában milyen gyakran emelik ezt a kamatot?
2022. júl. 30. 05:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen gyakran akarnak. Valszeg az új ajánlatok már 11 feletti számokkal mennek ki, csak a netes kalkulátorok még nem frissültek. Egy barátom a múlt héten 13 százalékra kapott lakáshitelt.
2022. júl. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rögzíteni a kamatot, van ahol évente emelnek és van ahol azonnal.
2022. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem igaz, én most utána néztem és a friss ajánlatok a legtöbb banknál 8% körül van.

Kifejezetten új szerződésekről beszélek.

Banki ügyintézőtől tudtam meg egyébként, hogy ezek a netes kalkulátorok iszonyúan pontosak. Ő napi szinten dolgozik vele és a kalkulátorból tudta meg, hogy kifogyott a Zöld Hitel. A médiában meg sem jelent még egy cikk arról, hogy elfogyott, de már a kalkulátorból nem engedte kiválasztani neki azt az opciót.

2022. júl. 30. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor fogják a lakáshitelek elérni a jegybanki alapkamatot?"

Banktól függ, valahol már elérte.


"Hogyhogy ilyen későn reagálnak?"

Van egy átfutási idő, nem azonnal reagálnak, illetve a bankok egymással versenyeznek az új ügyfelekért.


"Reális lehet, hogy csak ősszel fogják utolérni ezt a 11%-ot?"

Reális lehet, szeptembertől durva infláció lesz a rezsicsökkentés módosítás és a kata miatt. Nem lep meg, ha az alapkamat 14% lesz. Ha pedig októberben nem egyezünk meg az EU-val, akkor még magasabb infláció lesz.

2022. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-esnek: Hogy lenne infláció, ha nem egyezünk meg? Épphogy lófütty pénz nem lesz. Kb olyan állapotba kerül a gazdaság, mint Ukrajnában. Infláció akkor lenne, ha megkapnánk az EU-s lóvét, mert akkor a gazdaságra öntenének több száz milliárd forintot. Ez bitang inflációt csinálna.
2022. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: valamiért az emberek azt hiszik, hogy a forint gyengülése ugyanaz mint az infláció. Szerintem arra gondolt.
2022. júl. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, ja értem, ha így értette, abban van igazság. Bocs az okoskodásért akkor.
2022. júl. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!