Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Államkincstári számlámra...

Államkincstári számlámra utalás esetén mit kell megadni kedvezményezett nevének?

Figyelt kérdés

Sehol nem látom, hogy erről írnának valamit.


Nyilván a 3x8 jegyű szla.számra kell utalni x összeget közleményben pedig a 8 hosszúságú szla.szám azonosító és szóközzel elválasztva a nevem.


De a kedvezményezett neve az most mi?

Az én nevem vagy a "Magyar Államkincstár"?



2022. júl. 31. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából a név az teljesen mindegy tudtommal, nem ellenőrzi a rendszer.
2022. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
1-es igazat szólt. A kedvezményezett neve teljesen mindegy, a bank ezt nem ellenőrzi. Ez a név jelenik meg a számlakivonaton, így nem árt valami értelmeset írni oda, de jelentősége nincs.
2022. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerződéseden jobb esetben alá van húzva mit kell megadni utalásnál, ugyanakkor állampapír vásárlásra kártyás fizetést javaslom, mert úgy nincs tranzakció költség.
2022. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Nekem azt mondták, hogy utaláskor nincs költség (vagy legalábbis így emlékszem). De akkor rosszul tudom? A bankkártyámon a limitet nem akarom (ha egyáltalán lehet online) csak úgy módosítani, mert egyébként max 200 ezret tudok kártyáról fizetni naponta és 1,4 millióért szeretnék állampapírt venni.
2022. júl. 31. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb magyar banknál van átutalási költség, hogyha neked 0 forint szerepel a bank díjjegyzékedben, akkor nincs átutalási költséged (Erste, OTP-nél biztosan tudom, hogy van).


Legtöbb banknál az applikáción belül módosítható az átutalási limit, ingyenesen, akár csak 24 órára.

2022. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kondíciós listám szerint 0,6%+0,36%= totál 0,96%-ba kerül az utalás, tehát 1 400 000 / 100 * 0,96 = 13 440Ft


VS.


Postáról utalva 1 400 000 / 100 * 7,3 = 102 200Ft, de itt van egy emlékeim szerint max. 66 000Ft-os költséglimit.


VS.


Kártyalimit módosítást követően ingyen lehet vásárolni, így a költséged 0,00000Ft

2022. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!