Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diàkhitelből kifizethetem a...

Diàkhitelből kifizethetem a tartozàsom?

Figyelt kérdés

Van 800.000 ft otp faktoring tartozàsom, a legtöbb diákhitel, amit fel tudok venni az 750.000 ft, de bàr listàs vagyok. Úgy tudom ez a diàkhitelt nem zavarja. Sajnos a faktoringnàl nagyon sok év múlva tudnàm kifizetni a tartozàst, és a kamat is nagyon sok. Senkitől nem tudok segítséget kérni. Még tanulok is munka mellett. Az a tervem, hogy felveszem a diàkhitelt, abból kifizetem a hitelt, és utàna elkezdem törleszteni a diàkhitelt azonnal.


Szerintetek?


2022. aug. 12. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Felőlem kifizetheted, nem zavar.


Nem teljesen értem hogy mire vagy mêg kíváncsi.


Leírtad hogy megadják a diákhitelt bar lista ellenére is, akkor mi a kérdés?

2022. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kifizetheted, de cseberből vederbe. Mondjuk a diákhitelnek azért kisebb a kamata és nem is vegzálnak vele annyira.
2022. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó döntés, inkább diákhitellel tartozz. Annak a havi minimum törlesztője az első 2 évben 12 ezer forint (a br minimálbér 6%-a mindig), aztán a fizetésed 6%-a maximum.
2022. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A DH1 szabad felhasználású, így arra költöd amire akarod. Szóval igen, kifizetheted belőle. Persze azt nem kell az orrukra kötni miből van szerintem. Bár úgy sem érdekli őket, csak ki legyen fizetve.

Persze ahhoz, hogy kapj DH-t egyetemen fel kell vegyenek és megfelelően meg kell legyen minden lépés és járni kell tanulni minden félévben. Bár gondolom már ez így van. :)

De azt javaslom, hogy amint kifizetted az összes tartozásod ebből, azonnal kezd el törleszteni, akár nagyobb összeggel is. Sőt ha a DH-nél utaláskor feltünteted, hogy előtörlesztés, meg amit kell (le van írva, hogyan kell csinálni), amit díjmentesen lehet, akkor az a tőkét csökkenti. Minél többször és minél nagyobb összegekben fizesd, hogy elfogyjon minél előbb a DH, nehogy megint becsússz vmi faktoringba.

Sok sikert kívánok és kitartást az egyetemhez!

2022. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2022. szept. 6. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!