Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi védi a nagyobb számlával...

Mi védi a nagyobb számlával rendelkező kisbefektetőket egy esetleges csődtől?

Figyelt kérdés
A legtöbb bróker 100.000€-ig van biztosítva a BEVA által. De mi van azokkal, akiknek ennél több pénze áll részvényekben egy brókernél? Mert azért biztos sokan mászkálnak több száz milliós részvényportfóliókkal és nem hiszem, hogy nyugodtak, hogy súlyos milliókat bukhatnak, ha becsődöl egy bróker cég.

2022. aug. 18. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A reszvenyeknek semmi koze a bevahoz... Az ertekpapir a tied, nem a broker cege
2022. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is ebben a hitben voltam nagyon sokáig, aztán most látom, hogy a KBC-nél - ami nem BEVA által biztosított egyébként - 20.000€ a biztosított összeg értékpapír esetén.


Itt a forrás:

[link]


"Ügyfeleink megtakarításait a belga befektetővédelmi alap biztosítja értékpapírok esetén 20 000 EUR, míg pénzeszközök esetén 100 000 EUR összeghatárig"


De én is azt hittem, hogy a részvény az az én tulajdonom, hisz az MNB oldaláról is havonta lekérhetem az infókat, a bróker csak "kezeli". De ez a definíció kicsit elbizonytalanított. Vagy létezik, hogy a KBC máshogy "kezeli" a részvényeket?

2022. aug. 18. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a kbc hogy kezeli, normalis broker nem spekulal az ugyfelei penzevel...
2022. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a cég becsődöl a te papírjaid még megmaradnak.

Akkor van gond, ha a bróker ellopta a pénzedet, tehát úgy csinál, mintha a papírok még meglennének, de már régen nincsenek. Ekkor jön, hogy BEVA-ból kell kártalanítnai.


Mit lehet csinálni?

Több brókernél tartod a pénzed. És/vagy megbízható banki háttérrel rendelkező brókert választasz, ami nem fog meglopni.

2022. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!