Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha még nem aktiváltam a...

Ha még nem aktiváltam a féléve te, akkor is ígényelhetem a diákhitelt? Vagy meg kell várnom, míg be tudok regisztrálni a félévre?

Figyelt kérdés
a 2022/2023-as félévet még nem aktiváltam, mivel még a karunkon nem volt beregisztrálás a félévre. Most fogom kezdeni a 2. Évemet, és igen aktív félévem lesz.

2022. aug. 22. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Még kell várni. Amúgy sem utalnak előbb.
2022. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mindenképpen aktívnak kell lenned, hogy diákhitel lássa aktív vagy, onnan tudja, hogy ebben a félévben akarsz tevékenyen részt venni és nem passziváltál.

Van ahol be kell regisztrálni a Neptunban, van ahol viszont elég ha veszel fel tantárgyakat. Én találkoztam már ilyennel.


neptunban a Tanulányok menü, képzési adatokban meg tudod nézni erre a félévre a státuszod. Ott mit ír ki.

2022. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy igényeltem diákhitelt, hogy aug végén személyesen beiratkoztam az egyetemen. Aztán aug 29-től lehetett felvenni tárgyakat, én felvettem őket. Így már aktívnak számítottam.

nekem minden haladt szépen sorban a menetében.

De én első éves vagyok ezen a szakon.

2022. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!