Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha jövő év elején fektetek...

Ha jövő év elején fektetek PMÁP-ba akkor az idei hivatalos év végi infláció feletti kamatot fogok kapni rá?

Figyelt kérdés

10 millió babaváró hitelt kötnék le 3 évre.

Adott a jó hitel. Valószínű kamatmentes lesz és mivel a kormány meghosszabbította 2023 végéig aktuálissá vált számomra.



2022. aug. 24. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

miert nem kotod le most?

ahogy no az inflacio ugy a mostani kotveny is jobban fog fizetni

2022. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem. Június 20 a kamatforduló.

Ha most veszed meg, június 20-ig akkor 6,6% az éves kamat. Ha januárban veszed meg (ha egyáltalán akkor még ugyanez a sorozat lesz kapható), akkor is júniusig még az éves 6,6% kamat lesz érvényben.


Lehet venni fél-1 éves lejáratú papírokat is, amik most 9-10%-ot fizetnek.

2022. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Mert kicsit szeretnék még várni.


#2

Köszi. Nem tudtam, hogy mikor van a kamarforduló.

Konrétan milyen papírokra gondolsz?

2022. aug. 24. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet venni a webkincstár felületén Diszkont kincstárjegyet mindeféle lejárattal. (Mondjuk nekem nem sikerült, mindig azt írta nincs elegendő névérték, de elvben lehet.)

Meg vannak különböző lejáratú MÁK papírok. Abból tudtam venni én is.

Például jövő augusztusban lejáró MÁK 2023/C 92%-os áron vehető. Fiet jövőre 1,5% kamatot, az együtt már 9,5%-os hozam.


Webkincstáron vétül menüben felsorol minden papírt, amit lehet kapni, lehet belőle szemezgetni.

2022. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2022. aug. 24. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó még az állampapír? Én is venni akarok. Még mindig megéri? Jobb mint a megtakaritási számla ami csak inflálodik elfele?
2022. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!