Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy pár napja ha kártyával...

Egy pár napja ha kártyával fizetnék nem csipog le sehol, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Odaérintem a terminálhoz, mindenféle szögben próbálom, de sehogy nem csipog le. Az eladók is próbálgatják, de semmi, ezért be kell dugni a terminálba és úgy tudom használni. Miért lehet ez? Erste-s kártyáról van szó egyébként. A napokban raktam rá pénzt is erste atm-nél, csak lecsipogtattam, ott működött úgy, de sehol máshol nem.

2022. aug. 25. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban működött, akkor talán megsérült.

A bankodban tudják megmondani a pontos okát.

2022. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt OTP-s kártyánál.


Bementem mást intézni és megkérdeztem ezt is.


Azt mondták lehet megsérült és valami nem jó. Erre kártyacserét mondtak, de akkor nem volt olyan fontos nekem. Bár szerintem eléggé vigyáztam a kártyára és semmi nem indokolta hogy ne működjön. Pár kis karc volt csak rajta.


Azóta lejárt az a kártya, kaptam másikat és tökéletesen működik.

2022. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy ezt nekem is nemrég cserélték, karc is alig van még rajta. De akkor valószínűleg majd bemegyek rákérdezni.
2022. aug. 25. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Papírzsepivel töröld meg a chipet. Néha csak kis kosz okozza a problémát. (Banki dolgozó)
2022. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt a napokban, több egymás mellett lévő üzletben sem tudtam érintéssel fizetni. Viszont ugyanaz nap, egy máshol levő sparban meg simán. Szerintem a terminállal van valami, mert csak az ugyanolyan, egyformáknál csinálja. Amúgy otp-s kártya.
2022. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megtörölgettem kicsit tegnap, ma tudtam fizetni 2 helyen is gond nélkül! Lehet tényleg csak ez volt a probléma.
2022. aug. 26. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy lehetne már a törölgetéssel megjavítani egy paypassos kártyát?

Egy antenna és egy áramkör van a kártyában, amit bele kell helyezni egy mágneses térbe, amit az a terminál hoz létre, ahová a kártyát érinted.

Ezt te hiába törölgeted😃

2022. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy néha ennyi is elég. Én nem tudom hogy, de megtöröltem és tényleg jó lett.
2022. aug. 27. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ott más baj volt😃. Kihagyott a terminál, vagy halódik a kártya. Gyakran járok egy másik városba, ott ez a probléma rendszeres, ahol viszont élek, ott soha nem fordul elő.
2022. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!