Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kicsi, nevenincs bankban...

Ha kicsi, nevenincs bankban kötöm le a pénzem, van OBA garancia, van okom félni hogy bármi miatt is elúszik?

Figyelt kérdés
OTP, erste stb nevetségesen kamatot fizető bankokkal ellentétben, itt fizetnének kamatot. De itthon nem ismert, minimális fiókkal dolgozó bank. Van benne rizikó, vagy az OBA garancia mellett nem történhet semmi?
2022. szept. 2. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan leírhatod melyik bankra gondolsz szerintem. Ha nagyon nevenincs az gyanús. Ha ez a magnet, gránit azért azok ismertebb bankok.
2022. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
BNP Paribas, Deutsche Bank, Oberbank vagy KDB Bank például amikre gondoltam. Ha esetleg így tudsz segíteni vmelyikkel kapcsolatban?!
2022. szept. 2. 15:48
 3/5 krwkco ***** válasza:

Ezek szerintem külföldi bankok, amiknek nem leányvállalata, hanem csak fiókja van nálunk. Vagyis a betétbiztosítás az anyaország szabályai szerint az ottani betétbiztosítónál történik.

De ezek nem kis bankok, úgyhogy én nem aggódnék. Legfeljebb amiatt, hogy szóba állnak-e egyáltalán egy magyar magánemberrel és milyen díjakért.

2022. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeknek a bankoknak van valami hirdetményük? vagy honnan gondolod, hogy több kamatot fizetnének? Én az első kettőnél nem találtam semmit.
2022. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 braunsim válasza:

Az altalad felsorolt bankok nem nevenincs bankok, hanem nemzetkozi szinten is jelentosek. Szerintem barmelyik kozuluk tobbszor nagyobb, mint az osszes magyarorszaagi bank egyuttveve. Nemelyik mogott akkora vagyon all, mint a magyar teljes GDP (Pl Deutsche bank). Hitelminositesuk altalaban AA, ami nagysagrendileg nagyobb, mint barmely magyar bank minositese, nem beszelve az orszagrol. Ha naluk is elvesz a penzed, akkor vege a vilagnak, tehat nincs szukseg a

penzre.

2022. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!