Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK hiteles lakást el lehet...

CSOK hiteles lakást el lehet adni?

Figyelt kérdés

Most fogunk jövőre ingatlant vásárolni (csok hitel+babaváró+önerő). Egyenlőre panel lakásban gondolkodunk, de szeretnénk később családi házban élni. (még nincs gyerekünk)

Arra gondoltunk, hogy felvennénk a támogatásokat 10 évre, de a keresetünk miatt, hamarabb is kitudnánk fizetni, 2-3 éven belül egy összegben is akár. A terv az lenne hogy a következő 5-6 évben kipörgetni a hitelt ( már ha lehet ilyet) és a vállalt 2 babát pedig megszülni.

Van arra lehetőség, hogy hamarabb költözzünk családi házba, mint ahogy a törvény mondja azt a 10 éves eladási tilalmat? Ha igen mennyit kell pluszban kifizetni?

(kérlek abba ne menjünk bele, hogy ezek a támogatások szerinted milyenek, ezt mindenki el tudja dönteni)



2022. szept. 6. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem fogod tudni eladni, mivel a szerződés megkötését követő 10 évig terjedő időszakra az állam javára jelzálogjog és elidegenítési és terhelési tilalom lesz bejegyezve az ingatlanra.

Emellett a CSOKnak feltétele, hogy életvitelszerűen az adott lakásban lakj 10 évig.


Ha a feltételeket megszeged, akkor vissza kell fizetned a támogatást, esetlegesen kamatokkal és büntetéssel együtt.

2022. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Pukimon
2022. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Továbbvihető a CSOK a következő ingatlanra, tehát eladhatod 10 éven belül is.
2022. szept. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1. hülyeséget ír, 3.-nak van igaza
2022. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ennek vannak feltételei?
2022. szept. 10. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Önkéntes visszafizetést kell indítani és a MÁK erre létrehozott számlájára kell befizetni a CSOK összegét. Ezt követően ismételten megigényelhetitek a CSOK-ot, de kérj pl. segítséget itt: [link]
2022. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a kamattámogatott hitel egy részét ha x időn belül visszatörleszted, akkor elveszik a kamattámogatás. Mi 20 évre vettünk fel, 5 évig nem lehet a felét visszafizetni. De nem tudom, hogy más futamidőknél hogyan változik a dolog.
2022. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13.29, ez téves, kevered szerintem a babaváróval.


Bármikor vissza lehet fizetni a kamattámogatott hitelt és lehet választani két lehetőség közül:


1. Csak a tőketartozást fizeted vissza, ekkor többet nem leszel jogosult támogatott hitelre.


2. a kamattámogatást is visszafizeted, ekkor újra lehet támogatott hitelt igényelni.

2022. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as! Abban igazad van, hogy tévedtem. Most előkaptam a közjegyzői okiratunkat. Nem 5, hanem 3 éven belül, ha 50% alá csökken a tartozás, akkor vissza kell fizetnünk a kedvezményeket, mint pl folyósítási díj, ügyintézési d., közjegyzői díj, meg ilyenek. A babaváróval nem tudom keverni, mert nem tudom, hogy arra mi vonatkozik. Amúgy meg azért emlékeztem arra, amit leírtam korábban, mert anno így mondták a bankban. De amit most korrigáltam, az van nekünk a szerződésünkben.
2022. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21.15, a kezdeti kedvezményeknek semmi köze a kamattámogatáshoz, ezeket sok esetben piaci kamatozású hiteleknél is vissza kell fizetni, ha 3-5 éven belül (bank és hiteltípus függő) nagyobb összeget előtörlesztesz, vagy végtörlesztesz.
2022. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!