Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most jelentették be kormányinf...

Most jelentették be kormányinfon, hogy új állampapírt fognak kiadni, induló kamata 11% is lehet. Most akkor dobhatjuk el a PMÁP-ot, és rohan mindenki átváltani majd erre?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Milyen PMAP-ot dobhatunk el? Normalis ember nem tart megtakaritast forint alapon.
2022. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. Az egyszerű emberekről beszélek. Mivel ha kicsit is tájékozott lennél, tudhatnád, hogy a lakosság nagy része tartja állampapírban a pénzét (és itt most nem 100 milliókról beszélek). A legnagyobb arányban meg pmáp-ban. Az h te őket nem tartod normálisnak, a te problémád, biztos ettől majd sírva alszanak el.
2022. szept. 8. 11:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy miért van az, h ha valaki feltesz ide állampapirokkal kapcsolatos kérdést, egyből megjelenik egy pénzügyi zseni fröcsögő, hogy leszólja azt? Nem is értem mit keres itt a gyik-en, amikor nyitva a tőzsde is!
2022. szept. 8. 11:16
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

"Az egyszerű emberekről beszélek"


Igen, ők rohannak majd átváltani, hogy 30 helyett csak 20%-ot inflálódjon a pénzük.

2022. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Forint 😀😀😀😀Elég 90-es évek, aki még ebben utazik.
2022. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Várjuk meg a részleteket az új papírról.

Amúgy a PMÁP nem rossz, nekem is van, én tartom, jövőre jó sokat fog kamatozni. Egy évvel csúszik mindig a kamatkövetés, mert meg kell várni az egész éves inflációs adatot.

Emelkedéskor nem a legjobb, de csökkenésre is ugyanez a szabály érvényes, az is csúszik egy évet. Nekem volt még 8-10%-ot fizető papírom, amikor újat már csak 3-4%-ért lehetett venni.

2022. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Júniustól többet fog hozni a PMÁP, így szerintem nem éri meg átváltani. Elemzések szerint jövőre tetőzik az infláció, így legalább 2 évig jobb lesz a PMÁP.
2022. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: uh mi lesz itt ha csak jövőre tetőzik az infláció.

Már így is kb 20%-os lesz az éves pénzromlás, akkor jövőre mennyi lesz vajon? 25%?

2022. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
Erre mondtam, hogy a forintnal meg a pokemon tazo, meg a kosaras kartya is jobb, erre lepontozott a sok wall street farkasa (5-os voltam)
2022. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9. Pont te érzed magad tőzsdecápának!

Itt a kispénzűekről beszélünk, akinek van mondjuk 1 millió forintja, és a pmáp kamatozik neki havi 10 ezret, amiből mondjuk ki tudja fizetni a villanyszámláját, és nem a fizetéséből kell,plusz pénz. A semminél jobb, pokemon tazoért meg nem kapsz még mindig semmit a boltban.

2022. szept. 8. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!