Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik felvették a CSOK hitelt...

Akik felvették a CSOK hitelt és/vagy a babavárót, van arra vonatkozó statisztika, hogy hány ember vált el, vagy hogy hány embernek nem sikerült a baba?

Figyelt kérdés

A facebookon kering, hogy mennyit kell visszafizetni most azoknak, akik valamilyen támogatást felvettek. A postok alatt lévő kommentekben, emberek százai állítják, hogy nagyon sokan megszívták. Mármint nem ők, mert ők okosak voltak és nem ugrottak bele ebbe.

Érdekelne, hogy akár pl. Te kedves válaszoló, elváltál azóta? Vagy összejött a baba?



2022. szept. 8. 11:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, elváltam
Nem váltam el
Nem jött össze a baba
Összejött a baba
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem váltam el és össze is jött a baba, de csak egyre enged szavazni :P
2022. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak csokot vettünk fel 3 éve 2 már meglevő gyerekre, így ilyen rizikó nem volt. Nem váltunk el.
2022. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Az enberek 50%a válik
2022. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleve értelmetlen ez a kérdés, mivel a babaváró kölcsön bevezetése óta még nem tet el 5 év, így nem lehet ilyen statisztika, hányan kényszerülnek majd a kamattámogatás visszafizetésére a gyermek meg nem születése miatt, és addig hányan válnak el, de nem is ez a lényeg. Az egyén szempontjából az számít, hogy konkrétan Neki mennyit kell majd visszafizetni, ha nem teljesíti a kamattámogatás feltételeit. A neten keringő számítások, példák igazak, más a visszafizetendő azoknál, akik alacsony ÁKK kamat mellett igényelték a babavárót kb 2021 végéig és durván több lesz azokak, akik manapság igénylik, nekik meghaladja az 5M Ft-ot.
2022. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve vagyunk házasok, a babavárót tavaly vettük fel amikor már 20 hetes terhes voltam. azóta meg is született a kislányunk. babaváróból végtörlesztettük a lakáshitet, eladtuk a korábbi lakást és annak az árából veszünk egy jóval nagyobbat. itt igénybe vesszük a CSOK-ot 1 már meglévő gyerekre az illetékmentesség miatt.

valószínű, hogy vállalunk még egy gyereket, de előre nem akartunk rá pénzt felvenni, mert ki tudja mit hoz a jövő. szerencsére szükségünk sincs nagyon arra a pénzre.

házasságunk köszönjük továbbra is stabil. 😊

2022. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egy honappal szules elott vettuk fel a max osszeget. tehat baba mar megvan. elvalni sem valtunk el. 5 eve vagyunk egyutt. ha nem lettem volna mar terhes eszembe nem jutott volna felvenni. nem csokoltunk meg,azt max akkor fogunk, ha uton lesz a masodik, es akkor is 2 gyerekre, eszembe nem jutna meg utban sem levo gyermekre felvenni...
2022. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!