Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy is van ez a Diszkont...

Hogy is van ez a Diszkont Kincstárjegynél?

Figyelt kérdés

Lekötöttem 4 630 000 forintot,amiért (1 héttel ezelőtt)9,75% kamatot kapok 1 év múlva. Azt értem,hogy ott ennyivel kevesebbet fizettem be, de akkor a végén ezt a 4,6milliót kapom,ahogy a webkincstár is írja? Szóval tulajdonképpen akkor kevesebbet kértek, de később ennyivel többet adnak,ha jól értem,ez benne a "kamat"

Illetve,miért van az,hogy hol több,hol kevesebb a pénzem webkincstáron,ennyire ugrál az árfolyam?



2022. szept. 9. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagyis 4 223 949et fizettem be,de a végén a fentebb enlítettem kapom
2022. szept. 9. 12:37
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen jól látod a DKJ nem fizet kamatot.

Hanem az adott névértékért kevesebbet fizetsz az elején és a végén a teljeset megkapod. Így hozamod keletkezik, ami igazából nem kamat, de gyakorlatilag ugyanazt a funkciót tölti be.


"hol kevesebb a pénzem webkincstáron"

Ugrálgatni nem szokott nálam. Az elején leesik, aztán kimozogja magát.

2022. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Reméltem,hogy nem csináltam rossz üzletet,és ott értettem is,de elbizonytalanodtam
2022. szept. 9. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nwm csinaltal rossz uzletet, jobban jartal mintha most tenned allampapirba.
2022. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Van vételi és eladási ár, a kettő közti különbség a forgalmazó haszna. Vásárlás után azt látod piaci értékként amennyiért el tudnád adni az adott időpontban. Ha vásárlás után rögtön eladnád, akkor nyilván buknál rajta valamennyit.
2022. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:
61%

"Köszönöm! Reméltem,hogy nem csináltam rossz üzletet,és ott értettem is, de elbizonytalanodtam"

Ha új, előnyösebb, hosszabb futamidejű állampapír jönne, akkor a DKJ-t viszonylag kis veszteséggel el lehet adni az ÁKK-nak és átugorhatsz a másikra.

2022. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szuper,köszi a hasznos infókat
2022. szept. 9. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
A rossz üzlet itt relatív, én is egy hete vettem kb, és azóta kicsit lejjebb ment az ára.. picit olyan mint a tőzsde, ha nő az alapkamat, jönnek ki jobb papírok, akkor a régiek leértékelődnek és ez rossz, ha ki akarsz szállni. DE ha megtartod végig, akkor annyi lesz a pénzed, amennyit a vásárláskor vártál, se több se kevesebb.
2022. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha jövő hétfőn vettem volna előző hét kedd helyett 14eFt-al jártam volna jobban.
2022. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!