Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amit allampapirokba fektettek...

Amit allampapirokba fektettek az emberek, koztuk en is, visszavaltaskor tenyleg visszakapjuk a penzt?

Figyelt kérdés
2022. szept. 13. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Gondolom az zavar, hogy a kincstár felületén kevesebbnek látod az értékét, mint amennyiért vetted. Ez azért van, mert ott azt az értéket látod, amit akkor kapnál érte, ha most eladnád, annak pedig van költsége, valamint lehet, hogy a papír is kevesebbet ér már.

Ha megvárod, míg lejár, akkor mindenképpen visszakapod a névértéket.

2022. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Takarekbanban vettem az allampapirokat.
2022. szept. 13. 16:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az van, amit az Első ír, hogy most kevesebbet látok. Először én is megijedtem, hogy mi a csuda, de aztán utána jártam, és igen, így van: ugye egy fix időre van "lekötve", ha előbb kiveszed, annak bizony költsége van.

De a lejáratkor (illetve évente van 1-1 hét asszem, amikor ki lehet venni ingyen) veszed ki, a névértéket biztosan visszakapod, plusz kamatot is.

2022. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Állampapír: Berakod a pénzt, amikor eljön a lejárat visszakapod a pénzt + kamatot.

Van olyan állampapír is, ami emellett évente fizet kamatot is.

Tehát minden magyar állampapírnál több pénzt kapsz vissza, mint amit beraktál, ha kivárod a lejáratot.


Visszaváltás=nem várod meg a lejáratot, hanem előbb kellene a pénzed. Ezt aktuális árfolyamon váltják vissza, van olyan papír, amit nem is váltanak vissza. Ez lehet kevesebb, mint amit beraktál.

2022. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 tehat abszolut biztonsagos allam papir.🙏🏻👍
2022. szept. 13. 17:52
 6/11 lewega ***** válasza:
100%
Visszakapod az árát, de az már lejártakor a kamatokkal együtt sem ér annyit, mint amikor megvetted, a magas infláció miatt.
2022. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 - Ezzel együtt még lehet ez az opció a kisebbik rossz...
2022. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sosetom ***** válasza:
Ezen agyaltam én is, hogy rendben van hogy visszakapod + a kamat. Na de az infláció végett benne van a pakliba hogy a megkapott pénz semmivel sem ér többet mint amit beraktam, így nem érzem olyan jó bulinak.
2022. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igy van utolso, inflacio miatt erteket veszri, na de nemcsak ez veszit az ertekebol, hanem minden nas, a nyugdijak, a berek...

Pl 10 millio ft-t meg igy is jobb allam papirban tartani, mint otthon, mert legalabb ez kamatozik...ingyenpenz megis.

2022. szept. 22. 10:48
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak hogy tenyleg visszakapjuk-e a penzunkrt ??? Ugye nem fenyeget minkrt allamcsod ??
2022. szept. 22. 10:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!