Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire akad ki a bank meg a...

Mennyire akad ki a bank meg a nav, ha egy bitcoin milliárdos eladja a bitcoinokat?

Figyelt kérdés
Nekem nincs mielőtt valaki azt hinné. De láttam a neten hogy sokan lettek ebből milliárdosok, meg az ethereumból is. Na most lehet hogy túlzás hogy reklámozzák ezt az egészet. Meg ugye azt nem mondják hány ember bukott el sok pénzt ezeken. Na mindegy a lényeg, ha most egy ilyen milliárdos úgy dönt hogy eladja vagy ha nem is az egészet csak annyit hogy pár milliárd legyen neki a bankban. Akkor mennyire akad ki a bank meg a NAV? Én most ezen gondolkodtam el. Lehet hogy már ehhez egy mezei bankszámla nem is lenne alkalmas hanem speciális bankszámla kéne hozzá. Biztos követelnék hogy igazaolja honnan van. Én szerintem emberünk hülyére meg lenne fingatva a bankok meg a NAV által is, bár nyilván nem tudnának vele mit csinálni ha mindent tud igazolni. Szóval ti mit gondoltok? És ha bányászta régen azt hogy igazolja bizonyítja?

2022. szept. 14. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A bitcoin eladás ugyanolyan árfolyamnyereség mint a részvény, szóval adózni kell utána. A NAV örül a pénznek. A bank is örül neki és privát banki szolgáltatást adnak.
2022. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A bankoknak és a NAV-nak cseppet sincs ellenére, hogy pénz folyjon be hozzájuk a semmiből, de nyilván elvárnák, hogy az illető igazolja a pénz eredetét. A bankot az érdekli, hogy ne keveredjen pénzmosási ügybe, a NAV-ot meg az, hogy valóban legális bitcoinkereskedelemből származik-e a pénz, és nem csupán egy nagyobb, illegális jéghegy csúcsa-e.

Mára teljesen bevett dolog bemutatni a tranzakció ID-kat a blockchainen vagy a kereskedési történetet az exchange-en. "Régen bányászta" -- semmi gond, minden rögzítve van a blockchainen, a tárcák kulcsai megvannak, hiszen el tudta adni a BTC-jét: bemutatja őket a NAV-nak, ha kell, és kész.

2022. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem erdekel a navnal es a banknal hogy ki mibol csinal milliardokat amig legalis es a sarcot befizetik...
2022. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Na fsza, amúgy én azt olvastam a legtöbb nem adja el. Én nem bírnám ki ha mondjuk lenne 1000 bitcoinom, akkor ne adjak el belőle legalább 250 darabot.
2022. szept. 14. 14:58
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem befektetőként gondolkodol :)
2022. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Dehogynem, még akkor is maradna nekem 750 bitcoin egy ledgeren ami kva sok pénz. Plusz milliárdok a számlán, ami pénzt szintén lehet másba befektetni. Így nem egy lábon áll az emberünk hanem több lábon. És mindenki tudja hogy több lábon kell állni. Meg ha nem ad el belőle semmit akkor költeni se nagyon tud. Csak korlátozottan. Akkor ezek az emberek ugyanúgy járnak dolgozni ha nem adja el vagy mi? Szerinted??
2022. szept. 14. 20:22
 7/20 A kérdező kommentje:
Szóval létezhet olyan hogy tegyük fel csak példa valakinek van 1000 bitcoin de nem ad el semmit, bejár dolgozni ugyanúgy meg ilyenek?
2022. szept. 14. 20:23
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de mintha eljátszanád a hülyét...
2022. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Felteszel egy kérdést, és olyan dolgokról beszélsz ami csak egy szűk réteget érdekel, és nem sokan foglalkoznak vele (btc eredetének igazolása), aztán egy nagymamás statisztikáról kezdesz írni... Hát érdekes :D
2022. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát szerintem itt nem én vagyok a hülye... Az ember érdeklődik abban még semmi nincs. De tényleg nehezen hiszem el hogy van ember aki nem ad el a sok bitcoinból semmit. Akkor most ezek ugyanúgy hétköznapi életet élnek dolgoznak meg ilyenek, a sok pénz meg ott áll egy ledgeren? Komolyan érdekelne.
2022. szept. 15. 07:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!