Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan értendő a nyomdai MÁP...

Hogyan értendő a nyomdai MÁP Plusz lejárat előtti visszaváltása esetén az "a kamatszámítás alapját képező összeg tekintetében 99,75% kerül alkalmazásra visszaváltási árfolyamként" megfogalmazás?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, amikor a visszaváltás nem a kamatforduló plusz 5 munkanapos időszakon belül történik.


Pl.ha 2020. júniusában vettem 100eFt-os címletben nyomdai MÁP Plusz értékpapírt, aminek 2022-ben a kamatforduló napja 2022.06.17, akkor világos, hogy 2022.06.24-ig bármelyik munkanapon történő visszaváltása esetén 108 455,- Ft-ot kaptam volna érte. (Az adott évi fordulónapig esedékes, kamatoskamattal növelt tőkét.)


- Mennyit kapnék pl. ha most szeptemberben, 2022.09.30-án váltanám vissza?

A 108 455,- Ft-nak a 99,75%-át (108 184,-)?

Vagy?


- Mennyit kapnék érte, ha valamilyen kényszer miatt a következő 2023. évi kamatforduló napja előtt pár héttel váltanám vissza?

- Két kamatforduló nap közötti időszakban mindegy, hogy mikor váltom vissza, ugyanannyit kapok?


A Kérdésben idézett mondat az alábbi linken, a 6. pontra kattintva olvasható az eredeti szövegkörnyezetben.

[link]


Köszönöm, ha valaki konyhanyelven felokosít.



#MÁP plusz #MÁP Plusz visszaváltása #MÁP Plusz visszaváltása kedvezményes időszakon túl #MÁP Plusz visszaváltásának költsége
2022. szept. 17. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tőke 0,25%-át levonják.

100ezernél 250Ft-ot.


A kamatot időarányaosan kifizetik, csak 250Ft-ot levonnak.

Többet kapsz vissza, mintha 2022.06.17-én váltottad volna vissza.


Kb 109.500-at.


Közben a visszaváltás díját felemelték 0,5%-ra.

De nem tudom, ez érvényes-e a nyomdaira. Akkor csak 109.250 körül.


"- Két kamatforduló nap közötti időszakban mindegy, hogy mikor váltom vissza, ugyanannyit kapok?"

Minél később váltod vissza, annál több lesz benne a felhalmozott kamat.


"- Mennyit kapnék érte, ha valamilyen kényszer miatt a következő 2023. évi kamatforduló napja előtt pár héttel váltanám vissza?"

Kamatforudlókor 113.878

Pár héttel előtte mondjuk ezerrel kevesebbet.

2022. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A 0,25%-kal kapcsolatos magyarázatot is és a plusz infót is, mert én azt hittem, ha a kamatfordulók között veszem ki, akkor elbukom az előző forduló óta elért részhozamot. De ezek szerint folyamatosan kamatozik.

Még egyszer köszönöm.

2022. szept. 17. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!