Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáscserét általában hogyan...

Lakáscserét általában hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, lakunk épp valahol és másik lakásba akarunk költözni. Ehhez ugye előbb el kell adni a mostani lakást, hogy annak az árából meg tudjuk venni az újat. De hogy szokták ezt összehangolni? Mi van, ha van egy kinézett jó lakás, de nincs aki megvegye a mostani lakást? Felveszek lakáshitelt, majd miután eladtam a régi lakást (legyen ez mondjuk fél év), akkor végtörleszthetem a lakáshitelt? Van valami buktatója ennek?
2022. szept. 23. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha előbb meg akarod venni az újat, mint hogy eladtad a régit és nincs elég kp-d, akkor igen, felvehetsz az új lakásra hitelt. Annyi buktató van, hogy a hitelbírálatnak lehetnek különféle költségei, díjai, meg a hitel végtörlesztésnek is. Meg nyilván, közben a kamatrészét a törlesztőnek ugye bukod.
2022. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt igen nehéz összehangolni, engem is ez riaszt el a cserétől.

Ha eladod, akkor általában ki szokták kötni a szerződésben, hogy vártok valamennyit. Általában 3 hónapot. Ha már az előleget/foglalót odaadták, akkor ezt így szokták. Viszont 3 hónap az elég kevés arra, hogy lakást találj. Ismerősöm járt úgy, hogy már majdnem albérletbe mentek, mert nem találtak semmit. Ha meg fordítva csinálod, leelőlegezed, ami megtetszik, és meghirdeted a sajátod, akkor nem biztos, hogy a sajátodat el tudod adni 3 hónapon belül.

Akárkit ismerek, mindenkinek problémája volt, csúszott az egyik fél, nem akart kiköltözni, neki meg nem volt hova mennie. Szerintem benne van, hogy lehet, hogy pár hónapig rokonoknál kell lakni.

2022. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. Ez csak akkor mukodik, ha van meg tartalek penzben annyid, ami legalabb egy lakas aranak 20-30%-a (oneronek), amire adnak lakashitelt. De a legtobb magyar az csorogyerek, tehat itt ez a kerdes is arrol szol, hogy szinte csak a lakasod van (plusz meg talan par milliod) es igy hogy tudod megoldani.
2022. szept. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Áthidaló hitellel
2022. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!