Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire veszélyes a diákhitel...

Mennyire veszélyes a diákhitel plusz?

Figyelt kérdés
Befektetni szeretném , az se biztos hogy elkölteném , de kamat nélkül jó ajánlatnak tartom. Ki mit gondol?

2022. szept. 27. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Magában a hitelben kevés kockázatot látok. Ha befektetni szeretnéd, akkor a befektetés kockázatait kell mérlegelni. Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy hoznak egy rendeletet amiben kamatot vetnek ki rá, bár nem hinném hogy így lesz. Ha így is lenne szerintem akkor sem lenne magas a kamat. A törlesztésnél merülhetnek még fel banki tranzakciós díjak, de ha a 10% feletti állampapírhozamokat nézzük, akkor az bőven meghaladja a költségeket.
2022. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
semennyire nem az. én felvettem mert ugye fixen fél millára fél millát fizetek vissza, asszem 5 éven át tart alapból, amikor is az a fél milla már kb semmit nem fog érni, diákként viszont jól jön/jöhet.
2022. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"A Diákhitel Központ és a Hitelfelvevő között létrejövő Diákhitel Plusz szerződésre – jelen Üzletszabályzatban nem szabályozott kérdéseket illetően elsődlegesen a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. tv., az adóhatóság által foganatosítandó végrehajtási eljárásokról szóló 2017. évi CLIII. tv. és a hallgatói hitelrendszerről szóló 1/2012. (I. 20.) Korm. rendelet rendelkezései irányadóak."


Szerintem eléggé kockázatos. Üzletszabályzatban nem foglalt rengeteg dolog a kormány által hozott hitelfelvevőkre, hitelintézetekre (Diákhitel zrt is az) döntések alapján változhat... majdnem bármi.


Továbbá rengeteg ügyintézővel való kommunikációm során iszonyú sok a buktató. Pl. 70 forintnyi hátralékod maradt fent 1 hónapja, az kamatozik, de sok nem hozzáértő ezt nem tudja, sőt, a hivatalos postai levélben ha 1000 Ft feletti a tartozásod pl 1870, akkor a "hivatalos" levélben amit aláírt a kedves vezérigazgató meg a helyettes is, hamis, mert nem azt az összeget kell befizetni, hanem a kamatozottat. Próbálkozhatsz számolgatni képletezni, de tedd ekkor össze a kezeidet. Inkább hívj fel 4 ügyintézőt, mert az 1. azt mondja 1000 Ft alatt nem számítunk fel semmit eltörlődik a hátralék is ha befizeti a havi törlesztőt 2. Fizessen be 4000 Ft-ot és akkor biztos nem lesz hátraléka 3. kb. olyan hangsúllyal köszön "mivan", na én itt kinyomtam 4. szerint felfele egy százassal többet fizessen és így megnyugodhat, hogy nem lesz hátraléka. Egyébként a pontos hátralék befizet. kötelezettség 70 Ft. plusz ugye a havi törlesztő 1800.


Most fiktív számokat mondtam a hitelfelvevő részéről hogy bemutassam mennyi az átverés, meg néha a bunkózás, lehúzás. Az üzleti szabályzat meg folyamatosan változik, kormányi rendeletekkel együtt.


Ha lehet semmilyen hitelt ne vegyél fel Magyarországon. Pláne mostanában. A HUF olyan fos mint még soha nem volt, ki tudja mikor nyúlnak a hiteltörlesztésekbe, hitelintézetekbe, ügyfelekbe.

2023. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!