Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan alakulnak számszakilag...

Hogyan alakulnak számszakilag a kamatok az új, kétéves "KINCSTÁRI TAKARÉKJEGY II." elnevezésű államkötvény lejárat vége előtti visszaváltása esetén, és hogyan adódik a 7,24%-os "elérhető éves hozam(EHM)" érték a lejáratkor történő visszaváltáskor?

Figyelt kérdés

A hirdetmény szerinti kamat %-ok és kamatperiódusok az alábbi linken olvashatók.

[link]


Pl. 1db 100 000,- Ft címletű KINCSTÁRI TAKARÉKJEGY II. elnevezésű államkötvény esetén.

- Jó számoltam, ha a számításom szerint az alábbiak szerint adódnak a kamatok?

- Hogyan jön ki a hirdetmény szerinti 7,24%-os EHM a 24. hónap utáni visszaváltásra?


Beváltás_____Kamat

hónapja_______[Ft]

------------------

1-3.___________0,-

4.__________1438,-

5.__________1967,-

6.__________2521,-

...

11._________5667,-

12._________6371,-

13._________7100,-

...

19.________10650,-

20.________11479,-

...

24.________13896,-

25.________15000,-



#Kincstári Takarékjegy II. #Kincstári Takarékjegy II. kamatozása #Kincstári Takarékjegy II. EHM
2022. szept. 28. 13:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Az EHM=7,24% mibenlétére a kérdés beküldése után rájöttem.

Kétéves futamidő lévén a 100eFt-ra kapott 15eFt kamatösszeget éves szintre visszavetítve adódik a 7,24%.

(Így jár az ember fia/lánya, ha előbb kérdez, mint gondolkodik.)


Már csak az a kérdés, hogy a lejárat előtti visszaváltásokra jól kalkuláltam-e a kamatokat.

2022. szept. 28. 13:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyit kb. 1 év alatt kapsz, ha nem a postán veszed!
2022. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de elsősorban a számításom helyességével kapcsolatban szerettem volna visszajelzést kapni.


Amúgy meg szerintem mindegy hol veszem az állampapírt, mert a hozamait tekintve ugyanannyit fizet. Eltérés csak abban lehet, hogy az egyes kereskedők milyen esetleges egyéb plusz költségekkel (értékpapír számla, ...) forgalmazzák a papírt.

Olyan tuti nem lehet, hogy ugyanaz a papír a postától véve csak két év alatt hoz annyit, mint máshol egy év alatt.

Durva is lenne. :)


Azt nem vitatom, hogy lehet olyan más befektetési forma, ami egységnyi idő alatt kétszer annyi hozamot termel, mint a KTJ II, de az biztosan nem állampapír.

2022. okt. 4. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!