Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miben érdemes tartani kb. 2M...

Miben érdemes tartani kb. 2M forintot ahhoz, hogy legalább valamiféle értékállósága legyen?

Figyelt kérdés

Azért fogalmaztam így, mert nyereséget már nem is várok el, csupán a kemény munkával, nehezen és sok ideig spórolgatott pénzem értékét szeretnem fenntartani, megtartani, ami ebben a furcsa és válságokkal teli időben nem is látszik olyan egyszerű feladatnak.


Mit gondoltok az alábbiról:


- 1/3 rész valutában.

Tudom, hogy most nagyon el vannak szállva az árak és mindenki azt mondja, hogy most abba nem érdemes fektetni, de amikor az EUR és az USD is előszőr lépte át a 300-as határt, akkor is ezt mondták, és azóta is csak menetelnek felfelé (vagy a forint lefelé).

Attól tartok, hogy kisseb kilengések mentén, de már sosem lesz 300-as EUR vagy USD, és maradunk így 400 körül vagy még fentebb.


A kérdés az, hogy melyikbe EUR, USD, CHF?


- 1/3 rész fizikai aranyba.

Ez is el van szállva most, ha jól tudom, de ez igazi hosszú távú megoldás lehet.


- 1/3 rész Takarék Nyereménybetét - Magyar Posta Zrt.

Nyerni ugyan szinte semmi esély, viszont minden költség nélkül ki és be tehető a pénz. Tudom, hogy a Takarékszövetkezethez tartozik, de mégis bármikor hozzá lehet nyúlni ha szükség lenne rá, és szinte bármelyik postán elintézhető.


Nos erre gondoltam én.



Állampapírba nem szeretném, mert fenntartásaim vannak.

A 2008-as és azt követő válságok megmutatták, hogy ott sem feltétlen marad az ember a pénzénél (Málta, Görögország). Ráadásul Mo.-on abban a speciális helyzetben vagyunk, hogy ténylegesen egyetlen ember "reggeli" döntésén múlik, hogy du.-ra megmarad-e az a pénz (magánnyugdíj).


A banki lekötésekkel is hasonló a problémám, valamint nemhogy nincs most kamat rajta, a kamatadó levonása után, lehet hogy kevesebbet kap vissza az ember.


A tőzsdézéshez, kryptovalutához tök hülye vagyok. És ilyen mértékű kockázatot sem mernék bevállalni.


Ingatlanhoz ez a pénz kevés.


Na most akkor mi marad?


Kíváncsian várom a véleményeket, javaslatokat.


(Olyan kérdéseim azért lennének, hogy pl. valutát hol érdemes váltani, és milyen bejelentési kötelezettségei vannak a váltóknak? Fizikai aranyat hol érdemes venni, és hol eladni? Egyáltalán hogy működik az aranya adás-vétel? Ezeket majd külön kérdésként is ki fogm írni.)



2022. okt. 3. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Időtáv a lényeg.

Ha 10+ évben gondolkozol akkor egyértelműen a befektetési arany a befutó.

2022. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Bitcoin
2022. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Valutát most biztos nem vennék. Viszont jelenleg pl a Magnetbanknál van 8.25%-os betéti kamat, márpedig az azért nem olyan rossz; 2M esetén, kamatadó után az netto 140e/év.. persze ez a kamat a jegybanki alapkamat fügvényében változik, szóval nincs bebetonozva, de én most egyelőre nem számítanék kamatcsökkentésre.
2022. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

"A tőzsdézéshez, kryptovalutához tök hülye vagyok"


Nem csak ahhoz...

2022. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha fizikai aranyat akarsz venni akkor ajánlanám az aranypiac.hu-t, egyszerűen és gyorsan lehet vásárolni, és átvenni (de ha jól emlékszek ki is küldik ha azt kéred, vagy elrakják széfbe amég érte nem mész). Viszont befektetésnek én inkabb az ezüstöt javasolnám, szerintem sokkal nagyobb növekedést fog hozni mint az arany.


Valutát tényleg nem váltanék, de ha nagyon akarsz akkor usd vagy eur semmiképp, akkor már inkább chf.


Harmadiknak én az allampapírt mondanám, nem sok jelet látok hogy allamcaőd lenne, addig pedig tökéletes befektetés. Nezel egy dkj-t, vagy pmáp-ot és egész jó hozama is lehet akár.

2022. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Aranyat mondanám de minimum 5 vagy tizenéves biznisz. Addig gondolj ùgy a pénzedre hogy volt nincs . Az aranyhoz tökösnek kell lenni,idén 50-60 ezres kilengések voltak az 1 uncia árában és ezt ki kell bìrni pánik nélkül. Vagy svejci Frank (azon is nyertem az idén)esetleg karóra de szintén svejci mechanikus és legkevesebb 1 Misi fölött...
2022. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Ja az aranyat nevesebb pénzváltòkban veszem ,az arany piac.hu kissé drágának tűnik számomra.Az eladás jelenleg irreleváns.
2022. okt. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Egyértelmű, hogy a befektetési arany.


-Az arany nem valaki más adóssága.

- Meghatározott mennyiség van belőle készleten, ezáltal nem lehet elinflálni.

-2050-re feltehetően kibányásszák az összes olyan aranyat a földön amit megéri kibányászni.

-Az arany több ezer éve bizonyította, hogy képes pénzként funkcionálni.

-Áfa mentes a befektetési arany.

-Bárhol a világon értékesíteni tudod.

2022. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem vagy tul rizikobarat, es nyugodtan akarsz aludni, akkor a CHF (svajci Frankot) ajanlom. Az arany akkor lett volna jo, ha 5-6 evvel ezelött vettel volna. Most nagyon magas. Az arany olyan, mint a börse, akkor erdemes venni, amikor az ara alacsony. Nezd meg az arany ar alakulasat 20 eves tavlatban visszamenöleg. - chart.
2022. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!