Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bróker a legolcsóbb...

Melyik bróker a legolcsóbb ahol van TBSZ számla?

Figyelt kérdés
A Randommal most mi a helyzet, hogy megvette az Erste? Marad a KBC a legolcsóbb?

2022. okt. 6. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Random beolvadt az Erstébe.Erste,KBC kb ugyanaz anyagilag
2022. okt. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így láttam a Random weblapján, akkor gondolom esélytelen már oda kerülni. Én úgy láttam az Erste sokkal drágább, mint a KBC. Cserébe a KBC sajnos nem OBA által biztosított.
2022. okt. 7. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Az Erste sem.

Az OBA, az Országos Betétbiztosítási Alap a bankbetéteket biztosítja.

A BEVA (Befektető Védelemi Alap) az ami az értékpapír befektetéseket védi.

2022. okt. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz jóval drágább alatt.A fő számok(havidíj,állománydíj részvény vétel,eladás) nagyságrendileg hasonlók.

Legalábbis az én portfóliómnál kicsivel drágább csak az erste.

2022. okt. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom, hogy magyar piacon a KBC és az ERSTE kb egy szint, a többiek meg még náluk is rosszabbak.

Ha kell a TBSZ, akkor ez van ezt kell szeretni.

Ha nem szempont a TBSZ, akkor meg külföldi brókerekl között is körbe kell nézni.

2022. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as: Igazad van, a BEVA-ra gondoltam, valóban. A KBC-t az anyacég védi, valami belga alap, ami nem 100.000€-ig véd, csak 20.000€-ig.

Nem is értem, hogy akik nagyobb összeggel játszanak akár 4-5 egyszerre futó TBSZ-szel azok hogy oldják meg, hogy biztosítva legyenek?

2022. okt. 7. 10:07
 7/9 krwkco ***** válasza:
100%

"hogy oldják meg, hogy biztosítva legyenek?"

Úgy, hogy a KBC egy nagy nemzetközi bankcsoport magyarországi fiókja. Ha egy alkalmazott netán elsikkaszt néhány 10 millónyi értékpapírt, egy ekkora bankcsoport nem fog csődöt jelenteni. Sőt, azt sem fogják hagyni, hogy egy kisországbeli botrány elrontsa a jóhírüket. Szó nélkül pótolnák a papírokat.

2022. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy azok az emberek hogy oldják meg, hogy nyugodtan aludjanak akiknek 4-5 TBSZ számlája van és 100.000€ feletti összegben tartanak eszközöket?

Most nem arra az esetre gondolok, hogy egyedi hiba történik, hanem ha mondjuk csődöt jelent a KBC csoport. A Lehman-ról sem tudta ezt senki elképzelni 2008-ban és most a Credit Suisse is hasonló cipőben jár erősen. Vannak nagy bankok amik túl nagyok ahhoz, hogy veszni hagyják őket és kimentik valószínűleg (pl. JP Morgan), de a KBC nem ez a nagyságrend.

2022. okt. 7. 12:48
 9/9 krwkco ***** válasza:

"ha mondjuk csődöt jelent a KBC csoport."

Látni kell a különbséget a bankbetétek és az értékpapírok között. A betétet azért adod a banknak, hogy a pénzt adja kölcsön másnak. Ez a normál ügymenet. Az a pénz nincs a bankban. Ha nem tudja a bank visszaszerezni, és sok betétes visszakéri, akkor a bank csődöt jelent.

Az értékpapírkezelőnél levő kötvényeket és részvényeket az értékpapírkezelő csak nyilvántartja. A normál ügymenetben azt a bank (vagy értékpapírkezelő) nem veti alá kockázatnak, nem adja oda senkinek. Ha az intézmény csődbemegy, mert nem tudja kifizetni a villanyszámlát, attól az értékpapírok még ott vannak. Csak bűncselekmény, pl. sikkasztás esetén tünnek el. Normál ügymenetben nem.

A Lehman nem mint értékpapírkezelő bukott meg, hanem mint értékpapír kibocsájtó bukott meg. Egy csomó kétes hitelt összeraktak egy csomagba és eladták, mint értékpapírt.

Ha ilyen szinten nem bízol a KBC csoportban, akkor ne vegyél az általuk kibocsájtott kötvényekből, értékpapírokból.

De amit csak kezelnek, az más tészta.

"hogy oldják meg, hogy nyugodtan aludjanak"

Akiknek 100ezer euro feletti értékpapírvagyonuk van azok ezt tudják. És akkor is jól alszanak, ha a (több)100 milliós vagyonukból ennél valamivel többet tartanak egy megfelelő háttérrel rendelkező értékpapírkezelőnel.

(Vagy ha mégsem, akkor több értékpapírkezelőnél nyitnak számlát és egyebeket is vesznek.)

2022. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!