Érdemes az eurot fontra váltani most?

Figyelt kérdés
A forint szempontjából melyik deviza a jobb most?
2022. okt. 8. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én a lehetőséget most a dollárban látom. Egyik részről a forint mindenhez képest is gyengül (slussz poén: még a háborúban álló ukrajnai hrivnyához és a szankciók sújtotta orosz rubelhez képest is), ellenben a dollár most mindenhez képest erősödik.

Jelenleg 1 US $ = 1 €, amire még nem volt példa és ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy ebből is az amerikaiak szállnak ki a legnagyobb nyertesként.

2022. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
#1 én viszont azt olvastam meg hallottam több helyen is, hogy hosszútávon a dollár rosszabb lesz, mint az euró, mert azt nyomtatják ezerrel állandóan, és inflálják elfele akármilyen válságot kell kezelni.
2022. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Igen 2es, ezert van hogy amiota letezik az euro azota a dollar sokszorosan jobb :)) nezz meg egy 10 eves grafikont :))
2022. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

"ezert van hogy amiota letezik az euro azota a dollar sokszorosan jobb"

"Jelenleg 1 US $ = 1 €, amire még nem volt példa és ha tippelnem kéne"



Amióta létezik az euró, az eur/usd árfolyam (ami most nagyságrendileg 1 körül ingadozik) volt már 0,7 és 1,5 is. (Nyilván ebből matematikailag követkeik, hogy a mostani 1 körüli szinten is többször volt már.) Hosszú távon teljesen kiszámíthatatlan, hogy melyik lesz a jobb.

2022. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En se értem milyen sokszorosan jobbról beszél a pénzügyi analfabéta hármas. Hosszútávon minden hozzáértő mondja, hogy a dollár gyengülni fog, mert azt orrba szájba nyomtatják és inflálják, így kezelnek válsàgot...
2022. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nezz meg egy 10 eves grafikont"


És mi rá a garancia, hogy az elmúlt 10 év tendenciája folytatódni fog a következő években? Az elmúlt 10 éves grafikon mellé nézd meg az azt megelőző 10 évet is. Ha valaki egy évtizeddel ezelőtt hallgatott volna a tanácsodra, és az akkori előző 10 év grafikonját alapul véve dönt, akkor jó szarul járt volna, ugyanis akkoriban fordult meg a sok éves trend, és kezdett erősödni a dollár az euróhoz képest. Ez a trend azóta is tart. Mi rá a garancia, hogy nem egy ugyanilyen fordulóponton vagyunk most?

2022. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!