Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Pénzintézetnél kezelt összeg...

"Pénzintézetnél kezelt összeg végrehajtás alá vonás" "Lefoglaltam" Ez mit jelent ??

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek !

Az lenne a kérdésem hogy ez mit jelent ? És hogy értsem havonta értendő vagy egyszeri probálkozás ? Válaszokat elore is köszönőm!


2022. okt. 17. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A munkabérből való levonás ami folyamatos, ez egyszerinek hangzik. Persze ha nem térült meg a tartozás belőle, akkor később újra foglalhatnak le összeget.
2022. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a számládat végrehajtás miatt zárolták és lefoglalták.

Mindent, ami rajta van, és ami még beérkezik a számládra. Menj be a bankfiókba és tisztázd. Kellett kapj értesítést a tartozásodról, a végrehajtásról, s hogy milyen jogcímen zárolják.

2022. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Épp ez amit nem értettem,kaptam egy papírt amiben ez állt.de zarolás sem letiltást nem említ igy arra gondolok hogy ami rajta van azt szerették volna lefoglalni de viszont azt nem tudom hogy esetleg a jövő honapban a fizetésem le e fogom tudni venni emiatt ...nem egyértelmű a papír.

A fizumon nincs letíltás mivel eddig egyszerűsitett bejelentés volt.De viszont mar bevagyok jelentve valoszinűleg eddig még nem látták ezt

2022. okt. 17. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ÖBV-től (önálló bírósági végrehajtó) kaptál ilyen értesítést.


Ez annyit jelent, hogy találtak hozzád bankszámlát, és az ÖBV értesítette a bankot, hogy a rajta lévő összeget "lefoglalta" X. Y. tartozás fejében. Magyarul inkasszót bocsátott ki a bankszámládra.


Az inkasszó 35 napig marad a bankszámládon. A bankszámlára addig beérkezett összegeket a bank oda utalja, ahova az ÖBV írásban kérte.

A 36. napon lejár az inkasszó. Ahhoz, hogy újra rajta legyen a bankszámládon, újra ki kell azt adnia az ÖBV-nek. És akkor 35 napig újra indul minden. Ha menet közben megtérül inkasszóból a teljes tartozás, akkor az "lejárt" (teljesült), a bank a bankszámla zárolását feloldja.


"A fizumon nincs letíltás mivel eddig egyszerűsitett bejelentés volt."

Abból is lehet tiltani... Az egyszerűsítettből.

2022. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már minden vilagos,már értek mindent. Köszönőm szépen mindenkinek a felvilágosító válaszokat ! :)
2022. okt. 17. 17:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!