Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik állampapír nyújthat...

Melyik állampapír nyújthat több hozamot 36 hónap alatt (BMÁP 2025/N, PMÁP 2027/J, PMÁP 2029/J), szigorúan a realitás talaján maradva, és inkább pesszimista várakozással tekintve a jövőbe?

Figyelt kérdés
A kamatokról biztosan csak az első kamatperiódusok tekintetében lehet tudni, amik 3-4-5 hónapok.

#BMÁP 2025/N #PMÁP 2027/J #PMÁP 2029/J #állampapírok hozamának összehasonlítása #várható hozamok összehasonlítása
2022. okt. 19. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Ezek körülbelül egyformák mert amíg magas az infláció, addig a kamatok se fognak nagyon csökkenni. A BMÁP talán kicsit gyorsabban követi le a piaci mozgásokat, mert legalább 3 havonta átárazódik, míg a PMÁP évente veszi fel az előző évi infláció mértèkét.
2022. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Értelmes kérdést írtál ki :)))))))


Gondold végig kedves kérdező, szerinted melyik ad többet:

a) infláció alatti kamat

b) infláció + 0,75% kamat

c) infláció + 1,5% kamat

2022. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm, hogy válaszoltatok.


Alapvetően az 1-höz hasonló válaszokat reméltem, abban bízva, hogy a válaszoló -nálam szélesebb gazdasági, pénzügyi, befektetési ismeretekkel rendelkezve és esetlegesen nagyobb rálátással bírva az állampapírok piacára, ...- számszaki "jóslatokba" is bocsátkozik; esetleg kitérve a hozamok számításának alapját képező KSH-s adatok megbízhatóságára, ...


Kérdésemben -bár be kell lássam, lehettem volna konkrétabb is- a "szigorúan a realitás talaján maradva, és inkább pesszimista várakozással tekintve a jövőbe" résszel arra szerettem volna rákérdezni, hogy mennyire lehet hitelesnek tekinteni a jövőbeli kamatbázisok számítását. Kell-e attól tartani, hogy kozmetikázzák a KSH-s adatokat vagy a számításukhoz szükséges adatok körét.


(Nyilván igen naivnak kell lenni ahhoz, hogy a témával ismerkedőként egy ingyenes fórum hozzászólásaiban szemezgetve remél az ember releváns és jól hasznosítható befektetési információkat. Naiv vagyok.)


#2:

A Hirdetményekből is jól kiolvasható számadatokért biztosan nem tettem volna fel a kérdést. :) Ettől függetlenül sokaknak hasznosak lehetnek az általad összefoglalt információk.

Ugyanakkor szerintem a belőlük levonható -(ki)oktató céllal általad is sugallt- következtetés akkor lenni triviális, ha a papírok azonos időpontban kerültek volna a piacra, azonos kamatperiódusokkal, azonos futamidőkkel, ...

Ettől függetlenül még igazad lehet és valószínűleg igazad is van.

2022. okt. 20. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:
allampapirkalkulator.hu ;)
2022. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!