Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Értékpapir szamlat nyitottam...

Értékpapir szamlat nyitottam a Mák nál,az állampapir utan jaro kamatot megeri inkabb kiszedegetni,vagy hagyjam bent?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ha 3 ev utan kiveszem egybe a kamattal egyutt jo penz lesz.De addigra csokken az erteke is.Ha meg most szedegetem ki,is ugy gyujtom,vagy elkoltom,lehet ,h jobban jarok?
2022. nov. 6. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
🤦🏻
2022. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Azta...
2022. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kamatot a kincstárnál vezetett pénzszámlára írják jóvá ha nem rendelkezel arról, hogy melyik bankszámládra utalják ki.


Az, hogy a kincstári pénzszámlán áll a forint vagy a bankszámlán, édesmindegy.

2022. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nem MÁP+-ról beszélünk, akkor a kifizetett kamat nem kerül újra befektetésre, ergo érdemes vele valamit kezdeni, mert így csak a pénzszámlán rohad. Vegyél abból is papírt vagy egyéb módon kamatoztasd.
2022. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolso koszi.


Az elso ket "kedves" nem " válaszolónak" pedig uzenem,hogy ....inkabb semmit..:(

2022. nov. 6. 15:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!