Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel törleszőrészletet...

Diákhitel törleszőrészletet hogyan is számolják?

Figyelt kérdés

Úgy rémlik a 2 évvel ezelőtti fizetésből számolnak.

Én akkor CSEDEN-Gyeden voltam.. akkor abból fogják kiszámolni a 2023-as törlesztőt? 2 évig szüneteltettem a törlesztést, idén óta fizetem újra, az idei törlesztő 13000 ft volt, akkor gondolom a jövő évi is hasonló lesz még? Csak azért mert inkább előtörlesztésre akarok többet fizetni, hogy egyenesen a tőkét csökkentse, idén is fizettem a 13 ezres törlesztőket és mellé havi 30000 előtörlesztést. Igy lett a 1.2 millióból 700 ezer mostanra. Ezt a 700 ezret jövőre nagyjából ki akarom fizetni előtörlesztéssel, ezért remélem a sima törlesztő nem lesz túl magas. Vagy igazából mindegy?


2022. nov. 8. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

"Vagy igazából mindegy?"


Teljesen mindegy.

A kamat fix. Amit azon felül fizetsz a tőkét csökkenti. Akkor is, ha havi részletekben kerül befizetésre, meg akkor is ha egyösszegben.

2022. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha, erre gondoltam

Köszi :)

2022. nov. 8. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Manapság semmi értelme a kötelező törlesztésnél többet befizetni a diákhitelbe, tekintve, hogy annak picsafüst a kamata. Ha azt a pénzt inkább állampapírba teszed, sokkal jobban jársz.
2022. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én szeretnék mielőbb hitelmentes lenni, ezt is és a lakáshitelt is visszafizetni, én annak látom a legtöbb értelmét.
2022. nov. 8. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A lakáshitel még érthető, kerüljön le a jelzálog. De a diákhitel kifizetésével mit érsz? Többet kamatozik a pénzed, ha állampapírba teszed, mint amennyi kamatot ugyanarra az összegre fizetned kellene a diákhitelen!
2022. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt érem el vele, hogy nem egy nagy összeg, amit ne lehetne inkább kifizetni. Kifizetem, nem kell vele foglalkozni, nem kell utalgatni/figyelni a fizetésére. Bármi történjen, munkanélküliség akármi, nem kell erre is költeni. (Pl egyik ismerősömnek már 42 ezer a törlesztője rá) Fizetésem alapján kb jövő év utáni évben már nekem is annyi lenne..Szóval előbb utóbb ígyis úgyis ennyiket kellene rá fizetnem.. Az állampapírokról meg annyit, hogy bár inkább vagyok kormánypárti, de már egy fillért se adnék sehova, amibe az államnak beleszólása lehet amúgy. Egyik kollegám is ezzel győzköd mindenkit a munkhahelyen mekkora üzlet, de senki nem ugrott rá, hiába mutogatja a számokat :) De köszi a tippet!
2022. nov. 8. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Te pénzed, te tudod...
2022. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!