Miért a Budapest Bankot vásárolta fel az MKB?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mire vagy kíváncsi pontosan?


Hogy miért nem fordítva történt a tranzakció, a BB olvasztotta be az MKB-t?


Vagy, hogy egyáltalán bármiféle felvásárlás miért volt?


Az MKB, a BB és a Takarékbank egyesítése egy hosszabb távú stratégia része.


A három már régóta egy holdingba tartozik, a Magyar Bankholding irányítja őket tulajdonosként.


Nyilván ezért nem az Erste vagy a K&H vásárolta fel, ha erre gondoltál a kérdésben.



Ha arra, hogy miért nem a BB az MKB-t, akkor a válasz technikai jellegű.

Ilyen esetben több minden más mellett azt is nézik, hogy melyik márkaneve cseng jobban, azt tartják meg (igaz jövőre az MKB név is el fog tűnni) illetve a két bank méretét is. Stb...


Emellett lehetnek még nem nyilvános üzleti szempontok.


Egyébként az MKB nem is vásárolta fel az BB-t, hanem a tulajdonosaik lettek közösek a Magyar Bankholding által.

A két bank egyenrangú volt, nem egyik a másiké.


A tulajdonosok döntötték el az összeolvadás kérdéseit, módját többek között ezt is.



Remélem tudtam segíteni.

2022. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jaj nagyon sokat!! azt hittem az egyik az amerikai tulajdonú másik meg magyar! nem értettem.
2022. nov. 14. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Örülök neki akkor!


Régen amerikai tulajdonú volt a BB. Az MKB pedig korábban német.

De már mindkettő régóta teljes egészében hazai.

2022. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!