Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék hitelt felvenni...

Szeretnék hitelt felvenni költözés miatt, új albérletbe. De van folyószámla hitelem is?

Figyelt kérdés

3 hónappal ezelőtt felvettem folyószámla hitelt, 200.000 ft kerettel. Hirtelen kellett a pénz, új mosógépet kellett vennem... én vettem, nem a tulaj. És sajnos nem sikerült egyenesbe jönni, mármint ugye lementem mínuszba, jött fizum, de ugye kevesebb lett a fizu mert mínuszba volt az egyenlegem.

Aztán elfogyott a fizum, megint lementem mínuszba...

Most - 97.000 ftnál járok, a bankkártyámat félre fogom rakni, és csak kp-t fogok költeni. (50000 ft kpm még van a hónapra, de készpénzben).


Költöznöm kell majd december végefelé, január elejefelé, legkésőbb január közepén.

Szerintetek:

- ha beszüntetem a folyószámla hitelemet

- ha a mínusz eltűnik december 6-a körül, amikor megjön a fizum,


akkor szerintetek kaphatok hitelt?

OTP banknál vagyok. A fizum az utóbbi 3 hónapban nettó 305.000, 315.000, 335.000 ft volt.

Várhatóan a novemberi fizum (vagyis ami dec 6 körül jön) nettó 315 körül fog alakulni (vagy 320 kb. )


A hitel összege, amit szeretnék 400.000 ft(bár néztem, 500 e alatt nem nagyon adnak, így 500e).


Szerintetek megkapnám a hitelt, albérletre

Vagy gondot jelent hogy az utóbbi 3 hónapban lementem mínuszra?

2 hónapja -137.000 volt a számlám, mikor fizu jött rá

Most -199.000 volt, tehát hitelkeret kimaxolva mikor fizu jött

és most vagyok -97.000nél, de ebben a hónapban többször nem fogom használni a kártyám.


Szerintetek kapnék hitelt?

Sose vettem még fel a folyószámla hitelen kívül. Nem vagy bar listán, egyedül diákhitelem van 8-10 évvel ezelőttről.

Dolgozom, 1.5 éve vagyok ezen a munkahelyen. A fizetésem mindig pontos, időben jön.


Nem gondoltam hogy költöznöm kell majd január elejefele de így alakult...

27/l


2022. nov. 16. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit aggódsz ezen ennyire? Attól még simán adnak hitelt. Tudom, csináltam, megkaptam. Lazulj le.
2022. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Fontos, hogy ne legyen elmaradásod semmi a folyószámlahitelnél. Akkor nem gond, hogy volt. Ha már le van zárva, akkor múlt idő.


Ha kis elcsúszásod is volt akkor valószínű másik bank ad, az OTP nem. Kis elcsúszás még nem látszik a KHR-ben, a többi bank nem fog tudni róla. Az OTP természetesen igen.


Fontos, hogy meg legyen szüntetve mire az új hitelt megigényeled.

2022. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
LOL anyámék 25 éve -400 ezerben vannak, szintén OTP-s folyószámlahitelük van. Mindig kaptak hitelt eddig. Nem volt gond se lakáshitellel, se személyi kölcsönnel, se hitelkártyával. Most is nyakig el vannak adósodva 🙄
2022. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!