Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bankkártya igényelhető...

OTP bankkártya igényelhető "saját" befizetéssel?

Figyelt kérdés

Járatlan vagyok a pénzügyekben. :(

A fizetésem minden hónapban érkezik a folyószámlámra, az X.Y. banknál.

Most szeretnék egy másik bankkártyát, amin a fizetésemtől függetlenül- csak az általam betett/kivett összegek mozognak. Ráadásul nem is a jelenlegi bankomnál, hanem az OTP-nél kívánom megnyitni.

Hamarosan eladom az autómat, majd késóbb a garázsomat, mert tavasszal lakást szeretnék cserélni. Egyik, hogy nem szeretném otthon tárolni a pénzt, másik, hogy bizonyára a vevők is az átutalás mellett döntenek. A lakás kifizetését is így szeretném intézni. Lekötni sem akarom (értékpapír/kötvény/kincstárjegy) mert a vásárlás időpontja bizonytalan. Ezért gondoltam a kártyára. Van-e az OTP-nél ilyen lehetőség?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. nov. 18. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem a kártyán van a pénzed, hanem a bankszámlán.

Bemész egy otp-be, és elmondod hogy mit szeretnél - majd ajánlanak megfelelő bankszámla-konstrukciót és díjcsomagot.

2022. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1.

Igen tudom, hogy ez a megoldás, csak kérdeztem, hogy van-e olyan, akinek az OTP kezeli a pénzét, a leírt feltételekkel?


Annyit azért eddig is tudtam, hogy a plasztik lap csak egy közvetítő eszköz, és nem konkrétan "a kártyán van" a pénz.


Lásd Róka az üvegtigrisben: ez a vastagabb kártya, ezen van több pénz.;)

2022. nov. 18. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Simán folyószámlán tarthatod a pénzedet, erre minden bankban van lehetőség.
2022. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Most szeretnék egy másik bankkártyát, amin a fizetésemtől függetlenül- csak az általam betett/kivett összegek mozognak. Ráadásul nem is a jelenlegi bankomnál, hanem az OTP-nél kívánom megnyitni."


Nem értem az okot, de mindenki maga tudja. Ha így szeretnéd, akkor így szeretnéd.


Minden bankban nyithatsz folyószámlát, akár több bankban is egyszerre. Nincs olyan előírás, hogy kötelező érkeznie rá fizetésnek. Nyitsz egyet az OTP-nél és kezeled a rajta átfolyó összegeket. Ezt bármelyik bank esetén ugyanúgy meg tudod csinálni.

2022. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. nov. 19. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!