Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új ház építésére felvett CSOK...

Új ház építésére felvett CSOK hitelnek mennyi a határideje?

Figyelt kérdés
2019 nyarán vettük fel a 15 millió forintos CSOK hitelt + a 10 milliós támogatást új építésű ingatlanra az OTP Banknál. Mellé igényeltünk 5 éves kamadperiódusú, támogatott lakáshitelt. Az eredeti határidőből kicsúsztunk, ezért 2021-ben hozzabbítást kértünk, az elkészülési határidő 2022. decembere lenne. Októberben voltunk bent a bankban, kértünk újabb hosszabbítást (sajnos a szakemberek nem jöttek, hiába ígérték, ezért nem készülünk el időben, a burkolás és a külső szigetelés hiányzik még). Az ügyintéző nem tudta megmondani, mennyit lehet maximálisan hosszabbítani, tehát a végső határidő a hitel felvételétől számítva 4 vagy 5 év-e. Én úgy emlékszem, anno 5 évet mondtak nekünk, tehát 2024 nyaráig kellene meglennie a lakhatásinak. De még ha csak 4 év is, abba is beleférhetünk, hiszen az meg jövő év nyara lenne (addig, remélhetőleg, a szakik is ideérnek). Tud esetleg erről valaki valamit? Próbáltam a szerződésben megkeresni, az interneten is, de nem találtam meg a szükséges információt.
2022. nov. 25. 18:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!