Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vissza szeretném váltani a...

Polarbeer kérdése:

Vissza szeretném váltani a Magyar Postánál készpénzért vásárolt Nyomdai Magyar Állampapír Plusz-omat. A postán fogják kérni az adókártyámat (adóazonosító jel)?

Figyelt kérdés

Még 2019 novemberében vásároltam készpénzért a Magyar Postánál a csodálatos Nyomdai Magyar Állampapír Pluszból, mert akkor még jó ötletnek tűnt az akkori kamatkörnyezet mellett. Most van a kamatforduló, és szeretném kivenni a pénzemet, viszont nincs nálam az adókártyám. Az adóazonosító jelem fel van írva, de az adókártyám fizikailag nincs nálam.


Megtagadhatja a Posta a kifizetést, ha nem tudom fizikailag felmutatni az adókártyát?

Vagy elegendő az, ha a Nyomdai Állampapírokat viszem + a személyivel, lakcímkártyával igazolom magam?


Köszi!



#posta #adókártya #állampapír #Nyomdai Magyar Állampapír Plusz
2022. nov. 28. 21:38
 1/2 BlackSword ***** válasza:
100%
Elég..
2022. nov. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Valóban elég volt a személyi, nem kértek más igazolványt a postán.


Ma visszaváltottam a Postánál az összes Nyomdai Magyar Állampapír Plusz-omat, és a héten teszem át a MÁK-nál vezetett állampapír számlámra, veszek belőle PMÁP-ot.

2022. nov. 29. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!