Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igénybe vettem a hitel moratór...

Igénybe vettem a hitel moratóriumot. Előtörlesztéssel mit érdemes előbb visszafizetni? A moratórium alatt felgyűlt kamatot vagy tőkét?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha moratóriumos a hiteled, akkor előtörlesztéskor mindig a moratórium alatt felgyűlt kamatokat fogja a rendszer levonni és ha még marad ezen felül is pénz, azzal fog fogyni a tőke. Eleve nem jó döntés moratóriumban maradni annak, aki tudja fizetni a részleteket, ezzel hosszútávon csak a bankok járnak jól, nem a hiteligénylő, mert így végső soron több kamatot szednek be, mint az eredeti szerződés szerint.
2022. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kh-nál van személyi hitel, bármikor elő lehet törleszteni. Nyitottak 2 számlát egyiken az összegyült tőke van, másikon a kamat. Az előbbi 1, a másik 2 millió. Mindkettőbe törlesztettem bele ebbe a hónapban, mert a saját számlámról díjmentesen azonnal tudok átvezetni bármelyikre. De nem tudom, melyiket lenne érdemesebb teljesen kifizetni először.
2022. dec. 4. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamit tuti félreértettél, mert ez nem megválasztható. Ha Előtörlesztesz, mindig a moratórium alatt felgyűlt kamatokat fogja a bank először csökkenteni, a tőkét csak akkor, ha a moratóriumos számlád lenullázódik. Javaslom egyeztess az ügyintéződdel és LÉPJ KI A MORATÓRIUMBÓL
2022. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Nem értettem félre semmit, egy hitelt végtörlesztettem, és a hozzányitott kamatgyüjtő számlát is kifizettem. Meg érkezett a kh-tól a levél, hogy megszüntették.


A személyi hitel még ott van. Vonják a törlesztöt minden hónapban, azonban továbbra is fennáll számomra a lehetőség, hogy én saját magam válasszak és utaljak vagy a tőke vagy a kamat számlára. Melyiket érdemes?

2022. dec. 4. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
OK, de végtörleszteni is csak akkor tudtál, ha a gyüjőtszámlás kamatokat és a tőkatartozást is kifizetted egyszerre, de Te most nem végtörleszteni szeretnél, hanem csak eltörleszteni. Ekkor Te hiába utalnál be pénzt a tőketartozásos számlára, nem történne meg az előtörlesztés, mert ha csak eltörleszteni szeretnél, akkor először a gyüjtőszámlán felhalmozott tartozást kell kifizetni. Javaslom egyeztess a banki ügyintéződdel, mert tévedésben vagy.
2022. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!