Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki vett MÁP-ot, mennyi...

Ha valaki vett MÁP-ot, mennyi idő lehet vajon visszaváltani? És a gyakorlatban milyen áron? Például ha valaki betett 1.000.000 ft-ot?

Figyelt kérdés
Tehát elindítom a visszaváltás folyamatát webkincstárban, vagy ilyesmi, mennyi idő ez? Köszi a segítőkész válaszokat

2022. dec. 9. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Változó, 1-2 nap is lehet mire a számládra kerül a pénz.
2022. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

0,5% a levonás. 1 milliónál 5000Ft. Ha fordulónap +5 munkanapon belül váltod vissza, akkor 0 a levonás.

De az addig felhalmozott kamatot megkapod.


Ha van MÁP+od érdemes átrakni valami magasabb kamatoizású papírba.

A MÁP+ 4-5-6% kamatot fizet. Az idei állampapírok 10-ről indulnak.

2022. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem azonnal megjelent a pénz a webkincstári számlán. Éjszaka csináltam, eladtam a régi PMÁP-ot, meg MÁP+t és azonnnal tudtam venni másféle papírt.

Az idő előtti visszaváltás most már azt hiszem a MÁP+nál is 1% levonással jár.

2022. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. dec. 9. 10:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy PMÁP-om van de gondolom ugyanez a helyzet, véletlen elírtam a kérdésben :-)
2022. dec. 9. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!