Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan árak most már lejjebb...

Ingatlan árak most már lejjebb fognak csúszni végre? Érdemes lesz hitelel vásárolni?

Figyelt kérdés

Van most hol laknom nem sürget az idő. Nem keresek jól 300 350 nettó körül.

1 szobás lakást vagy zárt kertet keresek

Egyedül élek és már ezen nem változtatok valószínűleg.


Érdemes még várni? Lejjebb fog menni jelentősen az ár?

Most nagyon ezt rebesgetik .



2022. dec. 14. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Biztos hogy nem

Es egyedul hitelt fizetni..atgondoltad ezt?

2022. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az árak valószínűleg csökkenek vagy legfeljebb stagnálnak, mivel nem lesz fizetőképes kereslet. Hitellel nem lesz érdemes vásárolni (akármit is jelentsen itt az 'érdemes' kifejezés) mert annyival megdrágul a hitel mint amennyivel csökken az ár.
2022. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Gazdasági válság esetén hitel nélkül érdemes venni lakást, mert a hitelek megdrágulnak. Hitellel éppen, hogy nem érdemes venni. Többek között ezért is megy le a lakások ára.
2022. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem nagyon fog lemenni az ingatlanok ára, hosszútávon biztos, hogy nőni fognak. Válság idején stagnálni fog, aztán lassú növekedés.

Hitelt nem azért vesz fel az ember jellemzően, mert érdemes, hanem mert máshogy nem tudja fizetni. Most felvenni nem jó, mert nagyon drágák a kamatok, 1-3 éven belül remélhetőleg normalizálódnak a hitelek.

2022. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

"hosszútávon biztos, hogy nőni fognak"


Hosszu tavon csak a halal biztos. ;) Millioegy forgatokonyvet el lehet kepzelni, ami csokkenest okoz.

2022. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van csak a halálbiztos. De 99%, hogy hosszútávon nőni fognak.:)

Mondasz pár dolgot ami miatt szerinted csökkenés várható?

2022. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy mondok, nem lapatolom en a tartalmat ingyen a gyk-nak. ;) Ha erdekel a tema es van 80-as IQ-d, azokat az okokat te is megtalaltad, onnantol kezdve mar csak az a kerdes, hogy melyikunk miben hisz jobban, ami teljesen szubjektiv lesz, felesleges vitatkozni.
2022. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából szüleim egyik ingatlanaban lakom és csak rezsit kell fizetnem nekik van másik házuk.

Szóval vegulis van lakhatasom .akor lesz kicsit bonyolultabb ha öcsém is teljesen felno vagy a húgom .


Én csak feltestveruk vagyok szóval nyilván idővel ok is akarnak majd külön lakni és nekem kell elkoltozni .

Ahogy néztem vannak viszonylag olcsón nagyon kicsi lakások 12,5 M láttam egy kis 24 nm lakást munkahelyemtol 20 km re ilyesmiben gondolkodok

Zárt kert olcsóbb de oda csak személyi hitelt lehet ami még drága .és ott infrastruktúra is bonyolult.

Valamit kell néznem.alberletnek nincs értelme. Meg drágább mint a hitel .

2022. dec. 14. 21:58
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagy faterom házat anyámék állítólag majd nekem akarják adni az egy 2 szintes zártkerti ház.

A tesóim meg bekoltoznek a helyemre legalábbis az egyik .


De még 71 evves az öreg ki tudja meddig el lehet 90 évig

Persze éljen sokáig nem azt mondom

Nem tudom mi a jó döntés .

Vegyek még egyet aztán egyiket eladjuk 2 szintes ház nekem egyedül luxus úgyis csak 1 szobát fűtenek

2022. dec. 14. 22:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyedül menekülj a kétszintestől. Égyedül felújítani is egy őrület, de szerintem senki sem csinál ilyet. Amortizáció közben pedig megjelennek a sötétek.

A nettód nem kevés, sokat nem kell költened, félre tudsz tenni.

2022. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!