Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámlahitelt megéri...

Folyószámlahitelt megéri használni(K&H bank)?

Figyelt kérdés
Ti használtok ilyen hitelt? Ha pl. 100 ezer forintot igényelek, és pl. 15 én felhasználom mert szükös lett a hónap, akkor az hogyan számolják el? mennyit vonnak még pluszba mikor kiegyenlítődik fizetésnél? Olvasgattam a bankoknál, de biztos van valami buktatója amit nem tüntettek fel. Ki az aki rendszeresen igénybe veszi? Van közületek olyan? Előre is köszönöm!

#Folyószámlahitelkeret buktatók
2022. dec. 15. 09:30
 1/4 krwkco ***** válasza:
Én a K&H-nál hitelkártyát használok. Prémium számlán ingyenes.
2022. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem csak sima szánlám van. Csak azt nem tudom, hogy a THM ami 26,7% az a 100 ezer forintnak a +költsége ha felhasználom? Tehát a következő jóváírásból 26700 forintot vonnak le?
2022. dec. 15. 11:28
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%

Lehet készenléti díj az egész keretre. Ez max. 1-2 % körül szokott lenni.

A 26,7% hitelkamat csak arra az összegre vonatkozik, amit igénybe veszel és csak addig, amig vissza nem töltöd a számládra.

Bár én sosem használtam hitelkeretet, de feltételezem, hogy minden bejövő pénzt a hitelkeret törlesztésére számolnak el. Mert így ésszerű. Annak nincs értelme, hogy a számládon áll a pénz és közben a felhasznált hitelkereted 26,7%-on kamatozik.

De lehet, hogy vannak itt rendszeres számlahitel-felvevők, akik jobban tudják.

2022. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

26,7% az éves díj.

1 hónapra oszd el 12-vel.2000Ft körül.

Elsőre nem tűnik soknak...


"megéri használni"

Nem. De ha muszáj, akkor értelmetlen a kérdés, hogy megéri-e. Muszáj és kész.


Ha nem valami nagyon átmeneti dologról van szó, akkor a hitel nem oldja meg a gondodat, hogy "szűkös lett a hónap" csak súlyosbítja. Legközelebb ugyanúgy szűkös lesz és utána is. Közben meg egyre több hiteled lesz és adósságspirálba kerülhetsz.

Jobb, ha el se indulsz ezen az úton.


"Ki az aki rendszeresen igénybe veszi?"

Az aki teljesen pénzügyi analfabéta.

2022. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!