Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénzt érdemes (euró)...

Mennyi pénzt érdemes (euró) állampapírban tartani?

Figyelt kérdés

Az Államkincstárnál vezetett számla ingyenes. És elvileg ha kell, akkor visszaváltható. (pl létszükség)


Ettől függetlenül az a 2,85%-os kamat amit euró kötvényekre adnak nem olyan sok.


Egy olyan 5-10 M Ft elég lehet ott, gondolom.


Az azon felüli részt viszont érdemesebb inkább valami befektetési alapba forgatni?

Ingatlanra nincs elég pénzem most, de havonta rakok félre. Milyen más terméket ajánlanál?



2022. dec. 27. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én most mindent PMÁP-ban tartok, nem vagyok biztos benne, hogy 2-3 éves távlatban bármi jobb lesz, ami nem nagyon rizikós.
2022. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Forint nem érdekel. Köszönöm azért a válaszod.
2022. dec. 27. 12:28
 3/23 krwkco ***** válasza:

"Ettől függetlenül az a 2,85%-os kamat amit euró kötvényekre adnak..."

Ez nem teljesen így van. Ha milliókat akarsz befektetni, érdemes utánanézni a dolgoknak. Az ismertetőben és nyilvános ajánlattételben.

2022. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Már miért ne lenne így?

Fent van az Államkincstár oldalán az aktuális kamatláb.


Tudom, hogy változó kamatozású és az eurózóna inflációjához tesznek hozzá 0.25%-ot.


Ettől függetlenül is keveslem.

2022. dec. 27. 12:51
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Vettél volna korábban. Korábban volt 1,5 és 1% kamatprémiumos pemap is. Akkor vitték le ennyire mikor rájöttek, hogy az emberek szabadulnak a forinttól, gyengül a forint nem tudják kigazdálkodki ezt a kamatot már.
2022. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 krwkco ***** válasza:

"Fent van az Államkincstár oldalán az aktuális kamatláb."

Az csak egy rövid időre szóló kamatláb. A kötvény futamideje hosszabb. Ha kamatfordulóig megtartod, akkor jogot szerzel egy magasabb kamatra.


"Tudom, hogy változó kamatozású és az eurózóna inflációjához tesznek hozzá 0.25%-ot. Ettől függetlenül is keveslem."

Mit keveselsz? A 0,25% kamatprémiumot? Az a legkevésbé lényeges rész, ha a PMÁP-pal akarod összehasonlítani.

2022. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hanem hogy befektetési alapokon többet is lehetne keresni.


Pl 4-5% évente.


Ehhez képest keveseltem.

Meg persze az ingatlanalapok korábban szépen muzsikáltak. Bár kíváncsi vagyok most nem lesz-e lejtmenet jövőre.

2022. dec. 27. 13:16
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem se érdekelt a forint, de utánaszámoltam, és még úgyis jobban jársz, ha kiveszed a forintot, amikor szükséged van rá és újra beváltod eurora. Kb 16% lesz a kamat a forintra. Az 10 milliónál havi kb 130 ezer Ft. Másnak ennyi a fizuja.
2022. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 krwkco ***** válasza:

A BAMOSZ Ingatlan/Közvetlen alapok hozamai átlaga:

3 havi hozam: 2,32%

6 havi hozam: 4,53%

1 évi hozam: 9,54%

Forintban.

2022. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Értem, de én azzal számolok, hogy tartósan gyenge marad a forint. Talán még jobban is romlik.


Meg nekem már most is euróban van a pénzem és abban is kapom.

2022. dec. 27. 15:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!