Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha most veszek fel változó...

Ha most veszek fel változó kamatozású hitelt mikor drága, akkor mikor csökkennek a kamatok olcsóbb lesz a hitel?

Figyelt kérdés
Azért változó kamatozású végülis nem ? Vagy én nem értelmezem jol?

2022. dec. 27. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen csokkenhet
2022. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csokkenhet, persze, es barmikor kivalthatod egy masik, kedvezobb kamatozasu hitellel, ha van.
2022. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg sokkal drágábbak a változó kamatozású hitelek, mint pl a 10 évre fix hitelek, vagy a végig fixek, ezért nem ez a jó megoldás.


Olyan hitelt kell választani, aminek most a körülményekhez képest legjobb a kamata és ha elindul lefelé a kamat, majd akkor kiváltod.

2022. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy én Romániában élek. Itt van a Noua casa (új otthon program) amivel 5% önerő kell, illetve végig változatlan a kamat. Ezt nemis lehet lefixálni sem.

Egy garzon lakást néztem ki magamnak ami olyan 30.000 euro körül mennek. Aminek kb fix 1000 lej(80ezer ft) a törlesztője 20 évre, viszont 1 éve sokkal sokkal olcsóbb volt. Ezért lennék kiváncsi, hogyha felfele mennek a hitelek akkor nyilván lefele is. Ezt a hitel kiváltás dolgot megint nemtudom, hogy lehetséges e itt.

2022. dec. 27. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább Romániában kellene megkérdezni
2022. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagyis rosszul írtam bocsánat. Végig változó kamatozású.
2022. dec. 27. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!