Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a folyószámlám...

Ha megszüntetem a folyószámlámat az egyik banknál, majd nyitok egyet a másiknál és ha mondjuk fél év múlva hitelt akarok felvenni, látni fogják a megszüntetett számlámat visszamenőleg?

Figyelt kérdés

Havonta egyszer töltök fel 5000 ft ot a Szerencsejáték oldalára, lottót adok fel, mert nincs időm lottózóba menni meg néha fogadok focira. Nyáron tervezünk lakást venni, és több helyen olvastam, hogy ha ilyen jellegű utalások vannak a számlán akkor az rossz pont hitelfelvételnél.

Ha nyitok egy másik számlát, és oda kérem januártól a fizumat, hitelfelvételkor vissza tudják nézni az előző bankban miket hova utaltam?


2022. dec. 27. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Havi 5000 Ft szerencsejátékra senkit nem fog érdekelni.
2022. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Havi 5000 forint az túró, a lőtéri kutyát se érdekli. Azok szokták mondani, hogy a szerencsejáték miatt nem kaptak hitelt, akik minimálbérre havi 50 ezret eljátszanak, aztán 10 milliós hitelt akarnak.
2022. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. Egyik bank sem kaphat hozzáférést egy másik banknál vezetett számládon végzett tranzkciókhoz, egyenleghez,...


A KHR -ben a vonatkozó jogszabály keretei között a rólad nyilvántartott adatokat láthatja a bank, amelyiknél kölcsönt kértél.

2022. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez az OTP-nél volt akkor ne az OTP-nél vegyél fel hitelt és meg van oldva.

Már ha amúgy ekkora összegű szerencsejáték kizáró ok. Nem biztos, de lehet.


Az adott bank persze látni fogja a múltat, de másik bank nem. Mivel nem kerül be központi nyilvántartásba.

2022. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!