Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivel tudom igazolni a MÁK...

Mivel tudom igazolni a MÁK felé, hogy a bankszámlaszám amire kérem az utalást az enyém?

Figyelt kérdés
Nyilván a szerződésem már régen nincs meg.

2022. dec. 28. 18:51
 1/5 krwkco ***** válasza:
Semmivel nem kell igazolnod. Az sem kell, hogy a Tied legyen. Csak annyi a feltétel, hogy magánszemély számlája legyen. Beixeled és nincs utalási díj.
2022. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg egy számlakivonat?

Nem rémlik, hogy azt elfogadják-e, szerencsére megvolt az egyik számlám nyitópapírja, csak dupla út volt, mert nem tudtam, hogy ezt is kérik.

2022. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

Az 1-es hozzászólásom alátámasztására:

"2012. évi CXVI. törvény a pénzügyi tranzakciós illetékről

3. § (4) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően nem keletkeztet pénzügyi tranzakciós illetékfizetési kötelezettséget:

b) az ügyfélszámlán vagy a befektetési szolgáltatással kapcsolatban egyéb számlán végrehajtott fizetési művelet, ideértve a fizetési számla és az ügyfélszámla között végrehajtott fizetési műveletet abban az esetben, ha

r) * a természetes személyek fizetési számlája és a kincstár által állampapír-forgalmazás érdekében vezetett számla között lebonyolított fizetési művelet, illetve ugyanezen célból a Posta Elszámoló Központot működtető intézmény útján kezdeményezett, a kincstár által vezetett számlára történő készpénzbefizetés, ha természetes személy a megbízó (befizető),"

Érvényes 2019. júliusi 24 óta

2022. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# Ha ilyet kértek tőle, akkor gondolom nem befektetni akar a kérdező, ahhoz nekem se kellett, de pl családi pótlék igénylésnél kérik, hogy bizonyítsd, hogy saját számlára kéred az utalást, nem elég beírni egy bankszámlaszámot.
2022. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

#4

Igazad van. Családi pótlékra és hasonlókra nem gondoltam.

2022. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!