Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meglévő diákhitelt kell...

Meglévő diákhitelt kell fizetni továbbra is ha új levelező képzésbe kezdek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen, még akkor is ha otthagyod az iskolát.
2023. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A hallgatói jogviszony fennállásának idején nem kell fizetni, de a tartozás nem csökken, sőt, kamatozik! Attól hogy nem kell még lehet, szóval ha tudod érdemes fizetni, hogy ne kamatozzon tovább.
2023. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen a tartozás kamatozik az oké, engem az érdekelne akkor hogy a törlesztőt kell e fizetni vagy szünetelni lehet. Nem tudom akkor most mi lehet az igazság :(
2023. jan. 21. 13:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Hallgatói jogviszony alatt nem kell törleszteni, sőt, ha a feltételeknek megfelelsz további hitelt vehetsz fel. Ha anno nem állítottad le, fogják is automatikusan folyósítani, ha nem állítod most le.
2023. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4-es


Tehát ha több éve otthagytam az egyetemet egyéb okok miatt és évek óta törlesztem a Dh-t, de újrajelentkezek pl. levelezőre, akkor nem csak a törlesztés szünetel, hanem továbbra is folyosósítják, ha még maradt jogosultsági időm?

Ez automatikus vagy külön be kell jelenteni?

2023. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Meg kell adni az új képzés adatait, már a törlesztés leállítása miatt is. Utána ha jogosult vagy és nem állítottad le a folyósítást korábban küldik tovább. Ha leállítottad akkor nem küldik, de kérheted a folyósítás újraindítását.
2023. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A diákhitel törlesztője hamarosan megemelkedik, ha jól tudom a 2. évtől a fizetésed 10%-a körül lesz. Ezért gondolkozom mivel úgyis elkezdenék egy levelező szakot, hogy elkezdeném a szakot, addig se kell fizetni a diákhitelt még 3 évig, addig meg veszem fel a max összegeket és rakom be állampapírba
2023. jan. 21. 14:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem most 12ezer fix ft, nem tudom hogy hogyan, de elvileg a 2. évtől a végzéstől kezdve már havi 9-10%-a lesz a béremnek
2023. jan. 21. 14:07
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja természetesen a fizetésem is állampapírba rakom amit csak tudok. Próbálok matekozni hogy jon ki legjobban
2023. jan. 21. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os


És hol kell megadni az új képzés adatait? Azt hittem ezt az Oktatási Hivatal és a Dh központ automatikusan lebizniszeli egymás között, amint újra lesz hallgatói jogviszonyom

2023. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!