Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi fizu euroban magyar...

Külföldi fizu euroban magyar kártyára?

Figyelt kérdés
Felvettek egy külföldi munkára. Kezdetben amíg nem lesz kinti bankszámlám, a magyar számlámra jönne a fizu. Otp-m és Revolutom is van. Akinek van ebben már tapasztalata, melyikre érné meg inkább kérnem a fizetést? Az Otp sokat levonna a tranzakcióért?

2023. jan. 25. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezer százalékban a Revolut.


Az otp instant lesarcolna kábé 3-3.5%ot a beérkező pénzből a váltásért. Aztán persze ha felvennéd, elutalnád, átváltanád, akkor újra 2-3%. Revoluton ez mind ingyenes. Nem értem miért használnak még az emberek tradicionális bankokat.

2023. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kártyára nem tud jönni, hanem számlára.


Nem mindegy hogy forint vagy euro számlád van. Ha forint számládra utalnak euro összeget, akkor az OTP lekonvertálja neked eur deviza vételi árfolyamon meg konverziós vagy egyéb díjakat von le a kondíciós listájának megfelelően.

2023. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Igen a kérdésben már számlát írtam, csak siettem, köszi :)


A Revolutról hallani olyanokat, hogy időnként zárolja a számlát? Ez valós dolog? Mert emiatt is vacillálok a témában.

2023. jan. 25. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer letiltotta a számlámat a Revolut. Pedig csak annyi volt, hogy feltöltöttem 160ezer forintot. (Azelőtt volt hogy egy nap alatt többször 500 ezret átmozgattam rajta, az nem zavarta.. szóval teljesen random, hogy mikor tilt le)

Kellett igazolnom, hogy nem mosom a pénzt. Küldtem nekik egy számlakivonatot meg egy bérpapírt, kb két nap múlva feloldották a zárolást. De azóta nem tartok rajta jelentős vagyont, csak tranzakciókra használom.

2023. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ettől tartok :/ De mielőbb lesz majd kinti számlám, úgyhogy amint meglesz, arra kérem majd a fizut.
2023. jan. 25. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a zárólástól való félelem a legnagyobb lúzermítosz ami csak létezik.


"hallani olyanokat" igen, olyanoktól mint te, akik mindig bedobálják az ilyen topikokba.

Akit zárolnak azt okkal teszik, pl mert össze-vissza váltogatott kereskedési céllal, és hasonlók. Aki prolimód használja, az szemet szúr a rendszernek, ja. Aki normálisan, annak sosincs semmi gondja. Én volt hogy 10M feletti összeget parkoltattam rajta egy ideig, és az egyik cégem is Revolut Businessen bankol, jelenleg is több mint 10M tőke pihen a számlán. Kifizetések jöttek már EUs intézménytől, kormányzati intézménytől, cégektől ázsiából, stb.

Szóval aki "ettől tart", az kapjon észhez. Vagy marad a bank, ahol bukod a pénzed 5%át csak azért hogy használni tudd, ez is jó buli. Én csak ezzel a céggel évi több milliós banki költésget spórolok.

2023. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az OTP a legdrágább magyar bank, oda semmiképp. Viszont van lehetőség magyar bankoknál is devizaszámlát nyitni.
2023. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!