Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4 éves prémium magyar állampap...

4 éves prémium magyar állampapír a lejáratkor a teljes vételárat visszafizeti vagy csak a névérték árát?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha berakok ma névértéken egy millió forintot, az nekem 1.002.925 Ft-ba kerül.


Amikor lejár, 1.002.925 Ft-ot kapok vissza?

Azt tudom hogy egy millió Ft után kamatozik, azaz a névértékén. Az a kérdésem hogy ezt a 2925 Ft-ot bukom vagy ezt is visszaadják?



2023. jan. 26. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

A névértéket kapod vissza és az összegyűlt kamatokat


Az a 2925 forint az a kibocsátás és a vásárlás között eltelt időszakban felhalmozott kamat. Ezt a kamatfordulónál ki fogják fizetni, és akkor megint azt fogod látni, hogy névérték 1 millió.


Az utolsó kamatfizetéskor visszakapod a névértéket is.

2023. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
85%

A következő kamatnapnál a teljes egyéves kamatot fogod megkapni, annak ellenére, hogy a pénzed nem volt az államnál 1 évig. Ezért kell most 2.925 Ft-tal többet fizetned.

Minden kamatnapkor a névérték kamatlábbal szorzott százalékát kapod meg.

Lejáratkor a névértéket és az utolsó időszak kamatát.

2023. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, így már értem.
2023. jan. 26. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!