Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nekem van Magyar Állampapír...

Ha nekem van Magyar Állampapír Plusz 2026/02-m (lejárat: 2026.01.11.), akkor érdemes most felbontanom és áttennem valami frissbe, mert most sokkal nagyob bkamatot ad?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyèrtelműen.
2023. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen
2023. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már megtettem!
2023. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit hamarabb kellett volna gondolkodnod, mert most volt kamatfizetésed, és az azt követő 5 munkanapban ingyenesen visszaválthattad volna. Így most azt hiszem 2%-ot kell fizetned a tőkédből / nálam legalábbis az OTP-nél ennyi lenne. Viszont most elég jó lehetőségek vannak, úgyhogy igen, én is azt mondom, hogy még mindig jobb elbukni 2%-ot, mert bőven visszahozza az új kamat ezt az összeget.
2023. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"kamatfizetésed, és az azt követő 5 munkanapban ingyenesen visszaválthattad volna."


Jó tudni, ez soha senki nem mondta, ez minden állampapírnál így van? A TBSZ-nek akkor már nincs értelme, jelentősége? Hogy van ez?

2023. jan. 27. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez sajnos csak az 5 éves plusznál van.

Sok tényezős, attól is függ hol tartod nyilván közvetlenül az állampapírod. Ha az államkincstárnál, azzal jársz a legjobban - ők nem húznak le olyan sokat a visszaváltási díjból. Az OTP például ezen felül még rárak egy bizonyos százalékot magának.

Mindentől eltekintve még mindig jobban jársz visszaváltani és másba lekötni. Ha pl. 10 milliód van az OTP-ben, a 2%-ot nézve igaz, hogy 200 ezer a visszaváltási díjad, azonban ha újra lekötöd egy inflációkövető 15%-os befektetésben, a második hónapban visszajön ez a pénz. Ennél a jelenlegi 5%-os kamatodnál még a 9%-os egyévessel is jobban jársz jelenleg, még akkor is ha a visszaváltási díjat is rászámoljuk.

2023. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de a Állampapír Plusz nem inflációkövető? Én úgy tudtam igen, és az infláció felett minden csak legfeljebb másfél százalékot ad, nem ? Nincs nagy különbség. Vagy valamit rosszul tudok?
2023. febr. 13. 23:31
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 - Kevered a Prémium magyar állampapírt (PMÁP) a Magyar állampapír plusszal (MÁP+)


PMÁP infláció követő, a MÁP+ fix kamatú.

2023. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy írták a MÁP+ fix lépcsős kamatozású, nem inflációkövető.
2023. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!