Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg fogják mondani, mielőtt...

Meg fogják mondani, mielőtt elindítjuk a lakáshitelt, hogy mennyi esélyem van rá?

Figyelt kérdés

25 milliót fizetnénk ki zsebből (muszáj, mert ennyi hitel van a leendő házon). Ezen felül felszeretnék venni még 15 milliót, mint lakáshitel. Az ingatlanos viszont azt mondta, hogy nincs garancia arra, hogy nem utasítják el a hitelkérelmet, ezt ő nem ígérheti meg. Abban az esetben viszont nem adják vissza a pénzt, hanem kvázi bevásároljuk magunkat csak a házba.

Lehet ő sem tudja annyira ezt a dolgot, ezért kérek itt segítséget.


Nettó 270-et keresek, fél éve van határozatlan munkaidejű szerződésem, és ezóta is dolgozom a cégnél. A 15 milliót 15 évre venném fel, ez kb havi 150 ezer forintot jelent. Adóstársat ha kevés a fizum, szüleimet betudom vonni, úgy már meg lesz.

Viszont a lakáshitel fedezeteként jó lesz az a ház, amit veszünk? 40 milliót ér a ház, mi 15-öt vennénk fel. Szüleim háza sajnos csak kb 6-7 milliót ér, mert falun van.


Köszönöm előre is!


2023. jan. 29. 08:11
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
270-es fizura nem fognak olyan hitelt adni, aminek 150 a havi törlesztője. És jól is teszik. Éhenhalnál konkrétan.
2023. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

1

Dehogy halnék. Lakáshiteles kalkulátor szerint 2-3 bank is van, ami ad ekkora fizura 150 ezres törlesztővel hitelt. De ha nem, akkor mi van? Akkor felveszem 18 évre 15 helyett.

De amúgy meg erre van az adóstárs nem? Ha apum aláír nekem (nettó 500 ezres a bevétele) akkor simán megadják nem? Mert adóstársak nem csak házasok lehetnek, bárki lehet.

2023. jan. 29. 08:36
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha te eldöntötted, hogy meg fogják adni, akkor minek a kérdés?

Kérj előzetes hitelbírálatot attól a banktól, ami kalkulátor szerint adna.

Ettől függetlenül 270k-ból 150k-t törleszteni öngyilkosság, konkrétan hónapról hónapra élés lesz, ha nincs más jövedelmed.

2023. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Van párom, de ő nem lehet adóstársam bizonyos dolgok miatt (még ő is törleszt valamit 3 évig), de így is sokkal több a fizetése, mint a hitele, tehát a 200 ezres törlesztőt is tudnánk fizetni pluszban, a 300 ezreset is megkockáztatom. :) Viszont a hitele miatt (meg mert cécós fordítani az iratokat stb. külföldi munkaviszony) én inkább egyedül venném fel a hitelt, az adóstársam pedig az egyik szülőm lenne, akinek a fizetése beleszámít a havi jövedelmembe így.


És igen, én úgy gondolom adni fognak. :D Pozitív vagyok, mert nagyon szeretnénk ezt a házat. A kérdés csak az, hogy ne tök hülyén menjek oda, hogy szerintetek is fognak e így adni, ugye?


Ha nem is apummal, hanem anyummal írjuk alá, akkor is már nettó 400 a minimum, ami lesz havonta. Abból meg a 160 ezres törlesztőt már úgy gondolom engedni fogják.


Valaki, aki ért hozzá? Hétfőn persze megkérdezem a bankot, de már nagyon ideges vagyok, hogy össze jön e, ezért írtam ki ide kérdést.

2023. jan. 29. 09:41
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyre jobb a sztori... Imádni fogják a bankok
2023. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nem értem mi a gond vele. :) Lehet te érted meg nehezen. Akár két tök különböző személy is lehet egy ház tulajdonosa, vagy 10. A párom lesz az egyik, aki elutalja a ház árának egy részét. A másik tulaj én leszek, aki ezután felveszi a 15 millió hitelt, az egyik szülővel, mint adóstárs. Hú, de bonyolult. :)
2023. jan. 29. 10:01
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
De pontosan értem, azért írtam.
2023. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Beírtam a bankmonitor.hu oldalán lévő lakáshitel kalkulátorba a számokat, amiket írtál, és ezt adta ki:

"Az összes havi hiteltörlesztésed mértéke túl magas a jövedelmedhez képest. Növeld a futamidőt vagy csökkentsd a felvenni kívánt hitel összegét!"


Max úgy jöhetett ki ebből bármi szám, ha a párod fizetését is odaírtad. Viszont ha őt már terheli hitel, vagy egyéb okból nem hitelképes, akkor kétlem, hogy beleszámolnák. Főleg, ha csak simán a párod, és nem a bejegyzett élettársi/házassági kapcsolat.


Számomra már az elrettentő lenne, hogy 15 millióra vissza kell fizetnem 28 milliót. Kiszámoltad ezt? Ez kb a duplája. Én anno 11 milliót vettem fel, és erre kellett visszafizetnem 13 milliót. Ennyire abszurd a jelenlegi kamatkörnyezet. Tényleg gondoljátok át.

2023. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Elő fogjuk törleszteni. Mint írtam, többszázezer pluszban vagyunk egy hónapban. Úgy is, hogy páromnak már van egy hitele.

Csak így ugye ő nem rokonom hivatalosan, és hitele is van, ezért adóstársam nem lehet. Most 10 milliót néztem 10 évre egy másik kalkulátorral (bankmonitor). Ott a havi törlesztőt már csak 128 ezer forintra számította ki (CIB, Unicredit stb.). Ez alacsonyabb, mint a saját fizetésem 50%-a. Szüleim vállalják az adóstársságot is. 15 milliót kell majd vissza fizetnem. Igazából nem látom akadályát papírforma szerint, hogy ne adják meg. Ti erre a 10 millióra nagyobb esélyt láttok?

2023. jan. 29. 10:47
 10/48 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan kifizetnél 25 misit, mielőtt a hitelminősítés megjön? Milyen ügyvéded van neked, aki ezt engedné???


Amúgy esélytelen a hitel, az ingatlanos csak azért nem mondja, mert így kap némi pénzt egy eladhatatlan ingatlan után, ha rávesz valami hülyét a 25 misi kifizetésére

2023. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!