Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fog az Államkincstár dollárköt...

Fog az Államkincstár dollárkötvényt kibocsátani lakossági ügyfeleknek?

Figyelt kérdés

Nem akarom forintban tartani a megtakarításaim. Euró-kötvényből már bevásároltam.


Tudom, hogy intézményi befektetőknek volt dollárkötvény-kibocsátás, de nem látok lakossági ügyfélként ilyen opciót.


Szerintetek lehet ilyenre számítani?



2023. febr. 1. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem teljesen mindegy, mert ha államcsőd lesz akkor úgy se fogja tudni kifizetni más devizákban tartott kötvényeket. A forintot kitudja fizetni, mert abból annyit nyomtat, amennyit akar, persze az már más kérdés, hogy ezzel még jobban elértékteleníti a visszakapott pénzedet.
2023. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem számítok államcsődre.
2023. febr. 1. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy számítasz rá, vagy nem az egyéni vélemény. Államcsődök mindig lesznek és voltak is és ez tény. Én jelenleg nem mernék kötvénybe fektetni, kockzatosnak tartom. Persze ez is csak egy vélemény.
2023. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet biztosan tudni, én azt gondolom, nem lesz ilyen.


A rephun intézményi dollár kötvényeket ha nem is az államkincstárnál de bankoknál meg lehet venni. Igaz most egy fajtát látok csak, 5,375% kamatozásút 2024.03.25 lejárattal, 2000 USD névérték, 4,1% hozam.

2023. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy számítasz rá, vagy nem az egyéni vélemény."

Valóban nem, hiszen nyomon lehet követni az Adósságkezelő honlapján az aukciók eredményeit. Amikor azt látod, hogy másfélszer annyi papírt akarnak megvenni, mint amennyit az állam ki akar bocsátani (mint pl. mostanában), akkor egy darabig nem lesz államcsőd. Majd ha azt látod, hogy hónapokig sikertelenek az aukciók, akkor ráérsz eldobálni a kötvényeidet.

2023. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!