Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol realizálódik az a "baromi...

Hol realizálódik az a "baromi magas" kamatszint, ami miatt most a lekötésekre buzdítanak?

Figyelt kérdés

Az OTP netbankján keresztül, gondoltam, lekötök egy-két hónapra 400.000 forintot. Tudom, 400ezer nem nagy pénz, de mindenhol azt olvassa az ember, hogy most aztán brutálisan megéri a magas alapkamat miatt minden ilyesmi. Az előzetes kalkuláció szerint 20 forintot kamatozott volna a pénzem. Én se számítottam tízezrekre, de mondjuk négy számjegyre legalább, nem kettőre... Másnap bemegyek hozzájuk, hogy akkor javasoljanak állampapírt. Na, az 5 év alatt fialna úgy 50ezret. Majd ott kötöttünk ki, hogy másfél millió, ha ennyit kötnék le, az talán 5 év alatt 300ezret.

Egyáltalán nem értek az ilyesmihez, de most akkor tudnátok mondani a kisember számára is példát, hol realizálható az, amiről a nagyokos gazdasági portálok írnak? "Egynapos betét is óriási hozammal kecsegtet" - hogy csak egy példát mondjak a cikkcímek közül. Mekkora összegnél lenne nagy a hozam? Melyik bankban? Milyen számlacsomagnál? Ti hogyan csináljátok?



2023. febr. 1. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A bankbetetek valoban nem fizetnek jol. De az inflacio koveto Premium Magyar Allampapir jelenleg 16%ot kamatotik evente, kamatadomentesen. Ha berakod a 400 ezer forintodat, egy ev mulva kapsz ra 64000 forint kamatot.

Ez egy 5 eves allampapir, de kiveheted ido elott is a penzed, 1% koltseg levonasa utan. Az idoaranyos kamatot akkor is megkapod, vagyis ha csak egy honapra rakod be a 400 ezer forintodat ebbe az allampapirba, majd utana ki is veszed, akkor kb 401.280 forintot fogsz visszakapni. Ha ket honap utan veszed ki, akkor kb 406.500 forintot.

2023. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hmm, jól hangzik. A kockázatmentes lehetőségeket kerestem, de ez ott nem jött szóba.
2023. febr. 1. 20:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állampapíroknál nincs kisebb kockázatú termék… viszont baromira erdekel, hogy ha ez nem jott szoba, akkor mit ajanlottak neked?
2023. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Leírtam fentebb, állampapír plusz volt azt hiszem, a fenti kondíciókkal. De nem hoztam haza a fejemben minden infót, kicsit távol áll tőlem ez a világ, gondoltam megkérdezek valami hozzáértőt.
2023. febr. 1. 20:47
 5/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk őszintén érdekelne, minek ezek a bankbetétek, ha ennyire semmi értelmük. Százezer forintok nem jövedelmeznek egy sajtospogácsa árányit hónapok alatt. Vagy lehet, a számlacsomagomtól is függ ez? Tényleg nem vágom, de kicsit csalódtam a felszínes híradásokhoz képes, hogy most az "ilyen egynapos betét így, meg az olyan lekötés úgy"...
2023. febr. 1. 20:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, a Plusz az 5 ev alatt osszesen 109 ezer forintot kamatozna 400 ezer forintos befektetes utan. Talan azert ajanlottak azt, mert abbol minden evben egyszer ki lehet szalni extra koltsegek nelkul, de hat amig peldaul a Premium allampapir mar egy honap alatt visszahozza azt az 1% koltseget amibe kerul, hogy visszavaltsd, ez nem egy tul nagy elony cserebe a harmad akkora kamatert. Az egyetlen ok ami miatt azt ajalnhattal, hogy abbol kell hozni az ugyintezonek a tervszamokat. Ha megnezed a korabbi kerdeseket peldaul itt gyakorin, mindenki azt javasolja hogy akinek Plusz allampapirja van, az mihamarabb adja el es vegyen Premiumot.
2023. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
azért hangzik jól mert 5 év múlva ló...aszt sem fog érni az a pénz amit az állam visszafizet neked, elinflálódik az egész
2023. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi, megjegyeztem
2023. febr. 1. 20:56
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

YouTube -on írd be Állampapír, és számtalan hasznos videót találsz, pl. pénzügyi fitness.

Az internet nem csak vicces videókra való. :)

2023. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most is az interneten beszélünk :) Egy jó tippet már kaptam.
2023. febr. 1. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!