Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol látom az állampapírjaim...

Hol látom az állampapírjaim illetve az OTP-s befektetéseim?

Figyelt kérdés

Ma voltam az OTP be értékpapír számlát nyitni a telefonos alkalmazásom szerint nincs ilyenem. Megnéztem rendes netbankon keresztül a rajt lévő összeg 0.

MNB oldalára nem tudok belépni, mert nem kaptam kézhez a papírt amin rajt van a belépési azonosítóm.

A hölgy azt mondta az összes szerződést látom a netbankba hol találom meg ezt a fület?

Hol látom az OTP-s befektetéseim épp "mennyit" érnek?


Előre is köszönöm, ha valaki tudna nekem segíteni.



2023. febr. 3. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha most nyitottál értékpapír számlát, akkor azon valószínűleg még nincsen pénz, mert a számla megnyitásával csak egy üres számlád van.


Az értékpapír számlára te tudsz pénzt utalni a másik számládról, hogy aztán kiválaszd milyen befektetésbe teszed a rajta levő pénzt. A menüben találsz egy Értékpapír menüpontot, ebben tudod kezelni az értékpapírjaidat.

Az értékpapír szolgáltatások közt alapból csak a bank által kínált értékpapírok közül tudsz választani. Külön díjért előfizethetsz tőzsdei szolgáltatásokra, hogy részvényeket is vásárolhass.


Államkötvényeket viszont nem érdemes az OTP vagy más bank rendszerében venned, mert a bankok mindenféle kezelési költségeket számolnak fel neked.


A Magyar Államkincstárnál ingyenes a számla nyitás és az állampapír tranzakciók is. Az Ügyfélkapuban tudod intézni a kincstári számlanyitást, kártyás vásárlással külön díj nélkül tudsz állampapírokat venni, így még az utalásért sem kell fizetned.

[link]


Az egyéb pénzügyi és befektetési formákkal érdemes alaposabban megismerkedni, mielőtt belevágnál:

[link]

2023. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De ha már úgymond tettem rá pénzt akkor azt már látnom kellene rajt nem?
2023. febr. 6. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!