Hogy lehet hogy 2028ban lejáró PMÁP aktuális kamat értéke 6.60%??

Figyelt kérdés
Tavaly februárban kötöttem inflációkövető állampapírként. Az újak már 15-18%ot hoznak alapból, akkor az enyém miért nem vált át minimum 15%ra? Ha inflációkövetőként hirdették?

2023. febr. 9. 12:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ez engem is nyugtalanít.
2023. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Mivel már elhagytuk a fordulónapot, megnézted, hogy most mennyit kamatozik?
2023. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

igen, 16%-ot, de akkor ez a jövő évi kifizetésre lesz érvényes...


Sokra mentem most így vele, hogy 50%-os inflációval kaptam rá kemény 6.9% ot.

2023. márc. 6. 11:28
 24/27 anonim ***** válasza:
35%
Tehát mégis csak inflációkövető. El kell olvasni rendesen, nem pedig hőbörögni.
2023. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Infláció követő a jövő évre, tehát van 40-50% infláció az adott évben, és adnak rá 6.9%-ot, úgy hogy elbukod a pénzed értékének hatalmas részét. Nagy üzlet, tényleg. Nekik.


KÍváncsi vagyok mennyi lesz idén /jövőre az infláció, ha bemerték ígérni a 16%ot.

2023. márc. 6. 11:38
 26/27 anonim ***** válasza:
78%

25: Hogyha volt jobb lehetőséged, valóban butaság volt állampapírba fektetned. Most viszont ha ismersz olyan opciót, ami 16% felett kamatozik, mi több 50% felett, hasonlóan alacsony kockázattal, van lehetőséged cselekedni!


PMÁP utólag követi le az inflációt, ezért a későbbiekben előfordulhat, hogy egy éven magasabb lesz a hozam, mint a hivatalos éves infláció.


Erre az évre szintén magas inflációt jósolnak, így nagy valószínűséggel jövőre is 2 számjegyű hozama lesz a PMÁP-nak.

2023. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha kevesled a 6 vagy 16%-os hozamot, vállalj magasabb kockázatot, képezd magad tőzsdei vagy kriptotőzsdei kereskedésre. Minden tudás elérhető a világhálón, tudnád magad képezni, de még arra sem vagy hajlandó, hogy elolvasd az állampapírod tájékoztatóját... Csak hőbörögsz.

Mehetsz nyugodtan a kriptotőzsdére. Határidős és/vagy opciós fedezett ügyleteket köthetsz és termelik neked a pénzt. Számodra is nyitva áll a lehetőség, mint bárki másnak.

Pedig bizonyára nem vagy buta vagy elveszett ember, hiszen előállítottad valahogyan azt a pénzt is, amit betoltál állampapírba.

2023. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!