Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más országban is így van hogy...

Más országban is így van hogy te fizetsz azért hogy a bank használhatja a pénzedet, vagy ez is magyar sajátosság?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a kivonatomat, az MKB egy hónap alatt 1500 Ft-ot vont le "számlavezetési díj" meg "telefonos bankolás" vagy mi a bront címszó alatt, magyarul nekem havonta 1500 Ft-omba kerül az hogy náluk tartom a pénzem és ők használják, mikor így is alig van pénzem. Nem hogy kamat nincs már rég, de még én fizetek érte. Azért a pofám leszakad, már elnézést.

Ez is ilyen magyar sajátosság, vagy máshol is ilyen nyílt rablás megy "bankszámlavezetés" címszó alatt?



2023. febr. 9. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Mas orszagokban is vannak draga szamlacsomagok, es egyebkent Magyarorszagon is vannak olcsoak. Itt peldaul meg tudod nezni, a te bankolasi szokasaidhoz melyik bank ajanl olcso szamlacsomagot:

[link]

2023. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Máshol alacsonyabbaka a költségek, szóval az utolsó utáni bőr lenyúzása is az echte magyar hungarikum.
2023. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Igen, más országban is jellemző, hogy ha igénybe szeretnél venni egy szolgáltatást, az nincs ingyen. Milyen meglepő...

Nagyon unalmas már ez a "fizetek hogy a bank használja a pénzemet" dolog. Te azért fizetsz, hogy használd a netbankot, pénzt tudj felvenni az ATM-ből, legyen egy bankkártyád amivel tudsz fizetni.

2023. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Mashol ia van, deugy latszik te nem a legolcsobb bankot valasztottad....
2023. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Máshol is van, Romániában havi kb 800 forintba kerül a csomag, amit használok. Ebben benne van a számlavezetés, kártya és applikáció. Utalásnál meghatározott díjat számítanak fel, kb 300 forintot bizonyos összeghatárig.
2023. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Én amióta van bankszámlám (20-30 éve), nem néztem meg, hogy mit vonnak le.

Mert nem érdekel.

2023. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 dollárt fizetek havonta. Mondjuk mindent számláról fizetünk, készpénzt szinte nem is használunk. Úgyhogy nekem természetes, hogy fizetek egy szolgáltatásért.
2023. febr. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 49 Koronát fizetek havonta. Ezen túl mindenhol ingyenes a kp felvétel bármely bankomatból, ingyenes az utalás, a számlapénz meg 5,5 százalék kamaton van lekötés nélkül. Jár hozzá két debit és egy kredit kártya, a kredittel használom a cashbacket, így jóval több jön vissza, mint a számlavezetési díj, tehát ha úgy vesszük, ingyenes. Nekem nagyon praktikus, lassan 30 éve van bankszámlám, készpénzt kb tíz éve meg max külföldön használok, ahol nem tudok kártyával fizetni, pl ázsiai, afrikai piac.
2023. febr. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem azért fizetsz, hogy használja, hanem azért, hogy te tudd használni a pénzed virtuálisan.
2023. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok országban sok bank és sokféle ajánlatuk van. Nem lehet így erre válaszolni.


A magyarországi bankolás tényleg nem olcsó, de nem azt jelenti, hogy nálunk gazdagabb országokban mindenhol ingyenes vagy akár olcsóbb. Vannak még hasonló példák.

Persze a netről tudom, nem éltem mindenhol.


Vannak országok ahol sokkal olcsóbb vagy ingyenes ajánlatok könnyen elérhetőek. Például Egyesült Királyság.

Aztán ha valaki több szolgáltatást akar,akkor már nem ingyenes.


Illetve van ahol havi fix csomagdíj van amiben minden benne van, tehát nagyon könnyű összehasonlítani.

2023. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!