Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jobban megéri Eurót forintra...

Jobban megéri Eurót forintra váltva állampapírt venni, mint Euro állampapírba fektetni?

Figyelt kérdés

Nézem az Államkincstári kínálatot és úgy látom, hogy az EUR alapú magyar állampapírok kamata jóval alacsonyabb, mint a HUF alapúaké.


Ez alapján jobban megéri inkább HUF-ra váltani az EUR-t és HUF-ban befektetni, hogy jobban kamatozzon? Vagy érdemesebb lenne inkább EUR-ban más ország állampapírjaiba fektetni?


Szerintetek hogy jövök ki legjobban, ha jelenleg a pénzem kb. fele-fele HUF és EUR-ban van? Ti mibe fektetnétek?



2023. febr. 27. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért alacsonyabb az EUR kamat, mert azt a kormány nem tudja kedvére elinflálni. Ellenberger mostanában politikai öngyilkosság volna, ha az amúgy is magas inflációt még mesterségesen fentebb húznák, szóval perpillanat valszleg jobban jársz a forint alapúval, viszont 1-2 év múlva, mikor rendeződik az infláció, ez már nem lesz így.
2023. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Senki se tudja
2023. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik részét euróra váltottam, másikból forintos állampapír vettem. Most éppen az állampapírral vagyok pluszban, mert eurót rosszabb árfolyamon váltottam. De hosszútávon megnyugtatóbb nekem, hogy euróban is van pénzem, aminek az értékére nincs ráhatása a Fidesznek. A legjobban akkor jártam volna, ha még 350-360-as árfolyamnál mindent átváltottam volna, de nem lehetett előre tudni. Minden pénzem nem tartanám forintban, bár nem is olyan nagy összegek ezek amúgy, de nekem soknak számít. Sokat dolgoztam érte, szóval nem akarom, hogy megegye az infláció.
2023. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az is nagy kérdés, hogy érdemes-e mindent magyar állampapírokban tartani, vagy hova máshova lehet érdemes még tenni - főleg akinek nincs annyira sok pénze.
2023. márc. 1. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem találtam jó alternatívát, pláne most, hogy 16%-ot fizet az állampapír. Hasonló szintén biztonságos befektetés nem hoz ennyit, ami többet hoz, abban benne van, hogy elbukod azt is, amit beletettél. :( De ha valaki tud jobbat, az megírhatná.
2023. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!