Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladási vagy vételi árfolyam?

Eladási vagy vételi árfolyam?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne hogy bankszámlámon forint van, de én olyan terméket veszek amit euroban kell kifizetnem akkor azt eladási vagy vételi árfolyamon vásárolom meg?

2023. márc. 1. 11:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Pl.: Ha külföldi cégtől vásárolok valamit így értem.
2023. márc. 1. 11:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik a nagyobb.
2023. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul, az ameylikért én fizetek többet?
2023. márc. 1. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Ment a zöld pacsi!

2023. márc. 1. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerű logika.

Neked forintod van a számládon.

A vásárolt áruért Euróban kell fizetned, de neked az nincs.

A bank ad neked Eurót a forintodért cserébe, tehát az ELADÁSI áron fogja neked adni az Eurót.

2023. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont fordítva van.. az eladásit nézed ha neked HUF od van és Eur ban fizetsz.. Ha Eur ban fizetsz de Huf ban van a termék akkor meg a vételin vàltják majd az Euródat
2023. márc. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanezt írtam, de mindegy.
2023. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja nem neked irtam h fordìtva hanem ugy alapbol az ember a vételit gondolnà ilyenkor és erre gondoltam
2023. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, de az eladás-vétel mindig a bank szemszögéből történik és nem az ügyfél szemszögéből.

Ezért is jobb angol nyelvterületen, hogy "we buy at" és "we sell at", ami miatt egyértelmű, hogy melyiket kell nézni.

2023. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!